Pravidelný občasník originálního humoru

Předvánoční (brrrr, už zase?!?)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 13.11.2008

Vánoce jsou za dveřmi. Je to šílené, jak se tempo jejich návratu zrychluje s přibývajícími křížky na hrbu. Při mém povzdechnutí, jak ten rok utekl, se pan profesor smál. Je mu už 89 let. Snažil se mě utěšit tím, že už bude jen hůř, a že rok chápaný očima dítěte, které má odžito jen pět let, a rok v porovnání s mými 28, to jsou zcela dvě rozdílné délky.


A měl pravdu. Letos mám pocit, že jsem po lednových výprodejích zažila krátké období sluníčka (asi to bylo léto), a už na mě zpoza všech rohů zase vykukují sněhové vločky, Santové, stromečky a další vánoční sebranka. Vánoce už pro mě dávno ztratily to omamné kouzlo, těšení, nervozitu, adrenalin při vykrádání krabic s cukrovím, prostě všechno to tajemno viděné dětskýma očima. Je to pro mě doba, kdy si od 1. prosince říkám, jak si odpočinu, jak vypnu, užiju si pohádkovou atmosféru a teplo rodiny, abych pak nakonec i mezi svátky vyrazila do kanceláře, zbytek času vítala a obsluhovala návštěvy a 2. ledna nastoupila do práce ještě zdrchanější než před svátky. Letos ale proběhne změna.

Rok 2008 přinesl několik přestupů, které se významně promítnou do sestavy (řečeno fotbalově).

Za druhé mám naplánovanou 14denní dovolenou. Úžasné. Bude to prvně v životě a trochu se bojím, že se v lednu nebudu chtít vrátit do práce.

Za třetí mám v plánu trávit Silvestra na horách. To je bomba. Loňský Silvestr jsem strávila sama na posteli, dívala se z okna na ohňostroj a bylo mi neskutečně smutno. Letos navážu na tradice slavení spolu s davem zachumlanců v pohroužené náladě, jako tomu bývalo kdysi dávno. Nikdy nezapomenu na Silvestr strávený v maringotce na břehu rybníka, venku mínus dvacet a na klouzání po ledě, házení petard, ohňostroj, objímačku s půlkou vesnice, ochutnávku patoků všeho druhu a hlavně celonoční povídání u kamen, do kterých se muselo neustále přikládat, abychom nezmrzli.

Takže tohle jsou moje plány pro letošní svátky klidu a míru. Na úklid kašlu, rozhodně nehodlám týden smejčit celý byt. Dárky pořeším za týden, každému z mých nejbližších něco pro radost, žádné megamonstrózní superdary kupovat nebudu. A všem ostatním přeju, ať se neuštvou v honbě za dárky, užijí si advent i samotné svátky tak nějak...na pohodu :-)

STROMEKPoslední změna : 13.11.2008 11:30, Vytvořen : 13.11.2008 11:30, Vydán : 13.11.2008, 5418x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích