Pravidelný občasník originálního humoru

Taxiiii taxiiii

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 19.2.2006

Tak TAXI, TAXI se jmenuje jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Sama jsem jela taxíkem jen třikrát za život, protože mám naštěstí vlastní pohybovadlo, ale tento týden s ním jezdí moje polovička a já najednou potřebovala rychlý přesun. Ne snad že bych chtěla být někde do deseti minut, jet tryskovou rychlostí a dojezd oslavit zvracením do pytlíku, ale přeci jen jsem očekávala trochu lepší službu :)))


Úterý, čas 17:50: Vycházím z pošty v Olšanské, kde jsem po 50 minutách čekání konečně podala firemní poštu. Je tma a kabát mě nepříjemně studí, protože pod ním nemám obvyklý huňáč-svetr, ale jen kostýmek. V kabelce zadrnčí telefon a v něm se ozve moje manikúrová spása: "Jestli máte čas dneska večer, tak na sedmou mi má dojít další zákaznice, v mezičase to zvládneme." Nadšeně děkuji a oznamuji, že hned vyrážím směr Roztyly. Taxík stojící kousek od vchodu pošty se ale rozjíždí a jeho řidič na mě ukazuje, že mě nesveze. Nevadí.

V 17:52 mi operátorka jedné nejmenované taxislužby oznamuje, že auto dorazí do 10 minut. Čekám.

18:00 - přijíždí Octavka s číslem XXX a já nastupuji. Řidič pozdraví: "Brejvečír....jméno!" Poslušně hlásím své příjmení a že jsem si ho opravdu zavolala. "Kam to bude, kotě?" Mírně překvapená prosím k Top Hotelu Praha a auto se rozjíždí směr Olšanské náměstí. ZŘEJMĚ SE CHCE JEN OTOČIT. Když mineme už druhý přejezd přes koleje v Olšanské, zeptám se, zda myslíme týž Top Hotel. "No ten u Chodova ne?"..."Ano....Já tam vždycky jezdím kolem Edenu přes Vršovice - jako kdybych chtěla na Brno, mám to vyzkoušené jako nejrychlejší."...."Vy máte auto?"......"Ano."...."No to bude lepší prokličkovat tady k magistrále."...SLOVO MAGISTRÁLA MI ZADUNĚLO V UŠÍCH. STEJNÝ POCIT MÁM, KDYŽ SE ŘEKNE INFARKT MYOKARDU NEBO ZÁCPA. Na magistrále lze zažít obojí....Nesměle jsem dodala, že přes Eden jsem i ve špičce u Top Hotelu do 15 minut. Něco zamručel, přejel Olšanské náměstí, a já věděla, že je to marné a nás čeká změť uliček na Žižkově a Vinohradech. Super.

Cesta ubíhala v nepravidelném tempu - jen minuty utíkaly jako splašené. Kousek od Vinohradské jsme málem srazili starou paní se psem, ale musím uznat, že na červenou jsme jeli pouze jednou. Čím víc jsme se blížili k magistrále, tím víc jsme se spíš sunuli než jeli. Když se náš taxík dostal do stádia, že jediný pohyb vykazoval jen jeho taxametr, pokusil se taxikář obnovit konverzaci. "Nějak se to tu nehýbe." Po pěti minutách stání na místě jsem nebyla schopna kloudné odpovědi. "Hezky voníte." "Díky."....a začalo mi vadit, že celou dobu sedí zkrouceně opřen o loketní opěrku a ramenem se mě skoro dotýká. Pak jsme se prostě nějak propasírovali kolonou až k magistrále a rychlostí cca 150 km/hod. svištěli směr Roztyly. Cesta trvala krásných 45 minut a musím říct, že jsem viděla kus Prahy, aniž bych promluvila slovo anglicky. Chudák pan primátor si musel nalepovat falešné vousy a hrát si na cizince, aby si užil expresních pražských taxislužeb. Mně stačil flaušový kabát, kostým, kabelka a notes.

Ujeli jsme krásných 26 km. Na závěr jízdy jsem poděkovala tak hlasitě, že mi taxikář dal slevu a celý výlet jsem měla za 300,- Kč. Přiznám se, že ani zasmát jsem se tomu nemohla a můj následný doběh v lodičkách už mi nepomohl časovou ztrátu dohnat.

Smíchu jsem se fakt neubránila až ve chvíli, kdy jsem si tu ďábelskou trasu vyznačila na mapce a vzpomněla si na pochybovačné mručení taxikáře na mé argumenty, že kolem Edenu je to rychlejší. Proto mapku přikládám jako zvláštní přílohu:

Výchozí pozice: pošta v Olšanské, cíl: Čenětická ulice u Top Hotelu Praha.

Trasa taxi červeně, moje obvyklá trasa modře. (Omlouvám se, pokud jsem v těch uličkách na Vinohradech vyznačila o ulici vedle, nechtělo se mi hledat přesně, jak tam ty jednosměrky jsou)

|
Poslední změna : 19.2.2006 21:07, Vytvořen : 19.2.2006 20:58, Vydán : 19.2.2006, 8295x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích