Pravidelný občasník originálního humoru

Jak mi reklama zlepšila náladu

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 10.2.2006

...tento příběh se skutečně stal...


Jako každé ráno pracovního dne jsem i dnes vstala, abych odjela do sídla mého chlebodárce vykonat svou občanskou povinnost. A jako každý den v tomto týdnu byly donuceny i mé bacily ráno vstát a nažhavit se na pracovní proces. Stejně jako se baciláci neptali, jestli s nimi chci být a nastěhovali se k nám do bytu, tak ani já se jich ráno neptám, jestli chtějí jít se mnou makat.

.....A tak den páteční začal stejně jako ty předchozí....když se u mého šéfa vystřídali všichni kolegové, po půlhodině jsem zvedla sluchátko a zeptala se, jestli by měl čas, ať si ujasním diář na příští dva týdny. "Ano, ano, za chvíli tě zavolám", zaznělo v telefonu, takže jsem zavěsila a čekala. Po pár minutách jsem už seděla v zasedačce a plnila diář schůzkami a úkoly. Když šéf ukončil diktování, upozornil mě, že nastává náročné období, kdy bude hodně mimo firmu. A pak následoval potok slov, jehož význam mi docházel jen velmi pomalu.....padaly pojmy typu "JÁ ANI NEVÍM, ŽE NĚKTERÁ PRÁCE JE DÁVNO UDĚLANÁ" (ona existuje varianta, že zadaná práce zůstane nedodělaná nebo dokonce neudělaná vůbec? :-o)....."PIŠ SI VŠECHNY TY ÚKOLY, JÁ SI TO PAK ZKONTROLUJU, JESTLI JSTE TO TADY OPRAVDU UDĚLALI" (jasně, že si všechno píšu, jinak bych si to vůbec nezapamatovala, a pak si to v diáři hezky odškrtávám, aby žádné políčko nezůstalo bez fajfky UDĚLÁNO)...pak ještě připršelo několik perel.....a nejlepší nakonec. Ne něco typu "děláš to špatně/pomalu/chybně/nespolehlivě"......já se dověděla, že pracuji příliš...........tiše.

To slovo mi úplně vyvrtalo díru do hlavy. PRACUJEŠ TIŠE, NETOPÝRKO. Co to znamená??!!??.....Tak nějak jsem vůbec nechápala....nic jsem neříkala....jen jsem si v hlavě promítala svoji práci...jak mám zapnuté to zatrolené icq a píšu si....jak mezitím smolím pracovní věci a odškrtávám si je v tom svém stupidním diáři. A když něco nevím, nebo některý kolega/klient volá, že neví, prostě kliknu na net a už brousím a zjišťuju. Jak skoro nevolám a i moje náklady na mobil sotva kdy přesáhnou 400 Kč měsíčně. Proč taky? Mám přeci ten zlaťučký internet, jak říká můj kamarád. Jak jsem ráda, že odcházím z práce a mám jakžtakž čistý stůl. Už před časem jsem se smířila s faktem, že nejde vyřídit všechno týž den, zvlášť když jsem nucená na něčem spolupracovat s některým z kolegů, ale zase žádné pracovní kostlivce netrpím. Jedu tvrdě systém ÚKOL ....a ÚKOL SPLNĚN. Jsou dny, kdy se nezastavím a ani nejdu na oběd, a pak dny, kdy prostě stihnu všechno a za odměnu si jdu umýt auto. Ale jedno zůstává...JE HOTOVO. Jestli si něčeho na sobě vážím, je to moje samostatnost...ale omyl, omyl děvče, něco je špatně. Prostě pracuješ TIŠE....a v mojí hlavě bylo vymeteno, a v ústech sucho, a úplně si umím představit ten inteligentní nechápající výraz, který vysílal můj obličej směrem k šéfovi.

Když mozek ožil, napadlo ho říct jedno slovo, ale pak se sám zastavil. Přiznám se, ve skrytu své černé duše, že jsem chtěla říct jediné: DEBILE. Nikdy dřív mě to nenapadlo. Konflikty jsou všude, ale přesto je třeba zachovat dekorum. Navíc si o sobě nemyslím, že bych byla až tak sprostá. Ale mozek prostě tohle slovo nabídl. PAK SE TO ALE STALO.

Místo toho ošklivého slova jsem zvedla noviny a časopisy, které jsem přinesla spolu se svým diářem, abych je dala šéfovi, a zahlédla jsem reklamu jednoho našeho mobilního operátora. JEDINÉ ČESKÉ SLOVO VÁS DĚLÍ OD DOMOVA. A baciláci se zatetelili nad představou, že by se mohli brzo vrátit do postele, a celé moje tělo se zatetelilo, že by se mohlo vrátit do postele, a mozek se smál. Protože on věděl, že kdyby dal pokyn mojí jinak celkem upovídané puse vyslovit TO slovo, opravdu by mě od domova příliš nedělilo. Maximálně půl hodinky na sbalení osobních věcí. A když se mozek dosmál, tak dal pokyn: "Hm, DĚKUJU."

A pak jsme všichni (já, tělo, mozek i baciláci) od šéfa odešli vedle do mojí modrobílé kanceláře. A celý den byl pak už jen takový šedivý a smutný. Nějak se z toho nemůžu vzpamatovat. Ale jestli mě dneska něco pobavilo, byla to ta reklama. Tomu se říká OSLOVIT V PRAVÝ ČAS. Takže díky jejím tvůrcům...a přeju hezký večer. Dneska už budu jenom TICHO...:)
Poslední změna : 10.2.2006 21:31, Vytvořen : 10.2.2006 21:22, Vydán : 10.2.2006, 5990x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích