Pravidelný občasník originálního humoru

Proč to nejde

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 23.8.2013

Nechci zde přinášet nic překvapivě objevného, ale lze-li současnou situaci v české politice nějak stručně popsat, jde z pohledu občana o hmatatelnou apatii. Běžný čech je unaven a uondán nekonečnou sérií nesplněných slibů, prázdných proklamací, nefunkčností některých složek státu a trvalých pokusů o větší či menší krádež veřejných prostředků.


Politiky, které si sami volí, nejsou schopni ani ochotni kontrolovat, čímž tito lehce zneužívají veškerých výhod a beztrestnosti, které si jsou schopni opatřit.

Ve svém znechucení logicky zjednodušují, a přestože řada komunálních politiků i poslanců, ministrů i obyčejných členů stran zřejmě koná dle svého nejlepšího svědomí, jsou posuzováni podle těch, kteří své hovadství či omezenost ztělesňují hrdě v médiích i na veřejnosti, bez toho, že by je bohužel slušnější část společnosti dokázala zbavit jejich vlivu a funkcí. Tímto se pomyslně rozevírají nůžky mezi „politiky“ a „obyčejnými lidmi“, kdy jedni považují vstup do politiky za „svinstvo“ a politiky odsouzené k jednomu – „svinstvu“ se přizpůsobit a páchat ho. A naopak ti, kteří se nějakým způsobem snaží demokraticky ovlivnit dění ve společnosti a správu státu, vyčítají druhé straně neskutečnou pasivitu a nezájem. Pravdu mají nakonec všichni, ovšem nikdo beze zbytku.

Zde je též možná namístě upozornit, že i když je nám všem poměrně úspěšně léty podsouván model, abychom se do náročnějších věcí (myšleno politika) nepletli a přenechali starosti s rozhodováním o tom co je správné (zákony a morálka) a o tom za co je potřeba utratit peníze nás všech (rozpočet, daně,…) JIM… myšleno těm nemnoha správným lidem, ze správných stran – zavání to pouze blbostí! Kdokoliv z Vás může být poslancem, ministrem, hejtmanem, zastupitelem či starostou a pokud dokážete sledovat i jiné než osobní a stranické zájmy, budete patrně lepší volbou než stávající (ele)mentálové. Na druhou stranu si musíte ovšem sebekrticky připustit, že kdyby Vám někdo tyto pozice nabízel, drtivá většina pronese sérii sprostých slov a snese haldu argumentů, proč to dělat nemohou či nechtějí, čímž se to opět celé nehýbe z místa a komplikuje. :)

Při zběžném pohledu na řídnoucí členské základny většiny stran si nelze nevšimnout, že se dostávájí k lizu, moci a rozhodování o naší budoucnosti zcela svérázní jedinci, které na tyto příjemná místa dostrkalo ve skutečnosti pár desítek či stovek odhodlaných lidí, slibující si od „kámoše“ nahoře nějaký payback. Není to chyba demokracie. Je to naše pohodlnost a nezájem! Sami si musíme sáhnout do svědomí a říci, co skutečně jsme ochotni udělat pro to, aby se v téhle zemi žilo lépe.

Každá společnost má takové vedení a „elity“, jaké si zaslouží. Je jen naše chyba, že máme v honosných prostorách Pražského hradu, ve sněmovnách, krajských štukovaných sálech, oprýskaných městských zasedačkách a vesnických kulturácích takové množství hajzlů, zlodějů a idiotů. Ale co jsme si zvolili, to tam máme a v jiných státech je mají také. Jen to procento bývá jiné, a to je rozdíl mezi rozvinutými státy a českým kleptokratickým banánistánem.

A bylo by načase je začít trochu „kopat do zadku“…
Poslední změna : 23.8.2013 14:13, Vytvořen : 23.8.2013 14:11, Vydán : 23.8.2013, 3204x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích