Pravidelný občasník originálního humoru

Tento sloupek nevyšel v Metru dne 17.ledna 2005

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 1.2.2006

Další výměna šéfredaktora deníku Metro má zajímavý výsledek - redakce ani nový šéfredaktor nekomunikují se sloupkaři. Někteří z nich měli to štěstí, že jim alespoň někdo odepsal - bohužel dostali odpověď, ať se "v angličtině obrátí na nového šéfredaktora". :) :) :)


České zdravotnictví, to je to správné téma do Nového roku! Je až neuvěřitelné co všechno nový ministr dokázal natropit. Kolik různých hrozeb žalobami tu máme. Dokonce i otázku toho, jestli náhodou nekoná protiprávně. Zmatky okolo VZP, ještě větší zmatky okolo zajištění zdravotní péče v nemocnicích náhle nemajících smlouvy, měsíce zpožděných plateb VZP. Do toho ještě lékárny „přeceňující“ zboží celý jeden den a následně oznamující tříhodinovou stávku na 30.ledna.

České zdravotnictví je nemocné. Mé vlastní zkušenosti jsou místy velmi tristní. Někdy minulý rok, můj tehdejší, perfektní, praktický lékař ukončil praxi praktického lékaře. Neplacení pojišťovnami (tedy lépe řečeno tou jednou) a neuvěřitelná byrokracie byly jasným důvodem. Několikrát ročně v praxi zažívám absurdní doplatky na léky, bez kterých nemohu být. Přesto odvádím pojištění, jehož výše je ještě absurdnější. A mé hledání nového praktického lékaře, po jedné nepříliš dobré zkušenosti, bylo poznamenáno klasickými problémy. Nejprve jsem narazil na velký problém jak vůbec zjistit kde mám praktické lékaře hledat, VZP zodpovědná za poskytování těchto informací je poskytuje zastarale a neaktuálně. Nakonec jsem vše vyřešil s pomoci profesionální firemní zdravotní péče. Čili opět řešením, které není pro „běžné lidi“. Považuji to za alarmující.

Chaos související s nástupem narcisistického ministra zdravotnictví mě ale nakonec vůbec nepřekvapuje. Z hlediska vlády jde o resort, mající bohatou historii nejproblematičtějšího resortu. Taktika nového ministra je ale přímo příkladná. Ač odešel z pozice šéfa lékařské komory, přesto jí opět dokázal ovládnout. Všechna čest, takhle se to má dělat.

To České dráhy, to je jiné kafe. Řeč je hlavně o výsměchu jménem Pendolino. Po sérii problémů ho vůbec uvést do provozu ČD za velkého halasu a mnoha reklamních billboardů konečně tyto odpovídající vlaky nasadily. Tedy skoro. Za velkých mediálních ohlasů upozorňující na opakované výpadky dalších a dalších souprav. „Drobná zábava na software“ je neuvěřitelný výsměch. Ve spojení s „odborníkem“ vyjadřujícím svůj názor („Závady na software jsou běžné“) obzvlášť. Závady na software totiž mohou být běžné, ale rozhodně nemohou být běžné u vlakové soupravy řítící se závratnou rychlostí. A což teprve závady na software u něčeho, co stálo 4.4 miliardy korun. Ale České dráhy to nechtějí reklamovat. Taky dobrý přístup.

Balené koblihy už zase možná nebudou. Ano, další ukázka nesmyslnosti naší byrokracie a zbytečných činností, kterým se věnují zákonodárci. Jak se nakonec ukazuje, původní zdůvodnění (tj. „to se musí, EU to tak chce“) bylo chybné. „Dikce evropské legislativy není taková, aby striktně říkala, jaká technická opatření k zabezpečení nějakého ustanovení mají být použita“, byl pravil hlavní hygienik. Myslete na to, až budete přemýšlet koho volit. Ale to je asi zbytečné říkat.

A na závěr jedno technické téma. Chystáte se využít přenositelnosti mobilních čísel? Tedy toho, že byste mohli změnit operátora a přitom si ponechat své doposavadní mobilní číslo? Zajímá mě co si o tom myslíte.

Metroblog najdete už jen a pouze na Internetu. Další výměna šéfredaktora deníku Metro má zajímavý výsledek - redakce ani nový šéfredaktor nekomunikují se sloupkaři. Někteří z nich měli to štěstí, že jim alespoň někdo odepsal - bohužel dostali odpověď, ať se "v angličtině obrátí na nového šéfredaktora". Inu. Nové koště zjevně dobře mete, ale neumí komunikovat. Takže sbohem Metro. Tento sloupek nevyšel v Metru dne 17.ledna 2005|
Poslední změna : 1.2.2006 08:36, Vytvořen : 1.2.2006 08:30, Vydán : 1.2.2006, 7125x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích