Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 20.prosince 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 21.12.2005

Propukla další Potterománie. A hraje se i na city, protože „piráti“ prý využívají děti. Jako se všemi „piráty“ (i těmi hudebními či filmovými) je to všechno jenom neměřitelná záležitost, okolo které je mnoho křiku.


Veselé vánoce, šťastný nový rok a vůbec všechno co se jenom dá popřát. Musím to udělat s předstihem, protože můj sloupek vychází jednou za dva týdny. A tím pádem ten další, teoreticky, bude už po svátečních vánočních dnech.

Vánoce mám vlastně hrozně rád. Sice mi na nich klasicky vadí ty spousty lidí v obchodě, ale na druhou stranu, jednou za rok se to přežít dá. Předpokládat, že by se vánoce rozložily do průběhu roku tak aby nikdy nikde nebylo narváno je pochopitelně předpoklad z oblasti science-fiction. Takže si týden před vánoci užiji chození v davech a hledání těch správných dárků, které chci svým nejbližším koupit. A dělám to rád. Co dělám nerad je balení dárků. Papír mě totiž nějak nemá v oblibě a pokaždé to vypadá absolutně příšerně. Ale teoreticky to není vůbec to podstatné. Podstatné je dát dárky takové, které se budou líbit. A letos mě to všechno ještě čeká, právě tento týden, kdy vychází tento sloupek.

Vánoce jsou tradice, chřipka a nachlazení už skoro taky. Letos jsem odolával velmi dlouho, chytit nechlazení, chrchlání, smrkání a asi i teplotu se mi podařilo až minulý týden. A ne a ne mě to pustit. V neděli večer, když jsem psal tenhle sloupek, to ale vypadalo nadějně. Nevím jestli by na tom něco změnil nějaký lékař, ale každopádně, to jen tak pro zajímavost. Po mnoha měsících marného zkoušení stále nemám praktického lékaře. Nějak se mi nedostává času několika dnů abych je obíhal a doprošoval se zda náhodou nemají volné místo. Pikantní na dvou vyzkoušených bylo i to, že mi doporučili mého původního praktického lékaře, kterého jsem musel opustit, protože místo něj strkala do léčení všetečný nos jeho sestra a on se věnoval řečem o tom jak „podniká“ a jak musí dbát na „firmu“. A místo aby tehdy sjednal nápravu, tak mě poučil, že když pacient nemá důvěru, tak přece nemůže u lékaře zůstat. Nezbylo mi tedy než nezůstat. A stále vzpomínám na mého ještě předchozího praktického lékaře. Ten s ordinací praktického lékaře skončil protože neměl na věčné boje se zdejším podivným systémem financování. A já s ním byl spokojen řadu let.

O víkendu se pochopitelně odehrála další tradiční věc. Sněhová kalamita. V Hrdlořezích se projevila sympatickým sněžením a nabídkou příjemně zimního pohledu z okna. Mimo Prahu tradičními obrovskými problémy, až po neprůjezdnou D1. Nerozumím tomu pochopitelně, jsem jenom sloupkař (alespoň pro tuto chvíli), ale stejně mi to přijde zvláštní. Neměli bychom na tu zimu být připraveni?

Ještě před pár dny jsem si mimochodem myslel, že VyVolení skončili a bude klid a pokoj. Pak jsem s překvapením shledal, že on od toho pokoj nebude a dotyčná televize o tom pořád něco vysílá. Nechápu to už vůbec. Zatím to totiž vypadá, že o VyVolených se budou točit dokumenty, pořady a tak vůbec. Ptát se „proč?“ je asi zbytečné.

Propukla další Potterománie. Nová kniha se začala prodávat dokonce dříve než měla. A co ještě hůře, „Harry Potter je pro piráty zlatý důl“, tvrdí Jan Rychetský. Dokonce se objevují aféry okolo neoficiálního příkladu na Internetu. A hraje se i na city, protože ti „piráti“ prý využívají děti. Jako se všemi „piráty“ (i těmi hudebními či filmovými) je to všechno jenom neměřitelná záležitost, okolo které je mnoho křiku.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.
Poslední změna : 21.12.2005 07:43, Vytvořen : 21.12.2005 07:43, Vydán : 21.12.2005, 6704x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích