Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 6.prosince 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 7.12.2005

Ale jedno mě nakonec v celé téhle šlamastyce zajímá nejvíc. Jak dlouho bude ČSSD držet nad Dr. Rathem ochrannou ruku. A jaký směr to potom celé nabere.


Je zajímavé kolik společností si pořídí webové stránky a e-mail. A pak když už si něco takového pořídí, tak to neumí používat. Nebo možná nechce používat. Například jsem poslal e-mail do Lidlu. Chtěl jsem po nich, aby mi přestali do poštovní schrány několikrát týdně dávat desítky shodných letáků, neb stačí jeden. Odpovědi se, jak už to tak bývá zvykem, nedalo dočkat. Dny plynuly, týden uplynul. Odpověď nakonec dorazila až více jak po týdnu. Odpověď na e-mail. Nepochopitelné.

Podobně zvláštní situace je s webovými stránkami. Minulý týden jsme potřebovali koupit nové matrace. Je zbytečné si představovat, že půjdete na webové stránky firem prodávajících právě toto zboží abyste si udělali přehled. Jen jeden jediný z webů těchto firem nabízí všechny ceny. Matrace jsme nakonec koupili přesně tam. IKEA nejenom že má všechno zboží na webu i s cenami. Můžete si ještě ověřit zda je skladem. A pro řadu zboží je tam i spousta chytrých rad. Zejména takových jak se rozhodnout. Třeba v případě matrací mezi těmi s pružinami či bez. A jaký typ zvolit podle potřeb.

Na co se tedy některé firmy pořizují e-mail, když ně něj neodpovídají? Zmíněný Lidl nakonec odpověděl. Ve sbírce bych ale měl desítky firem, do kterých můžete psát a psát a odpověď nikdy nedostane. Výjimkou nejsou ani úřady a instituce. A na co si firmy pořizují webové stránky? Určitě ne jenom proto aby se „udělala čárka“. Webová stránka firmy musí mít smysl a řešit potřeby zákazníků.

Stále jsem také nepřišel na to, jak si zařídit něco vhodného k tunelování. V uplynulých dnech se to v médiích hemžilo obviněními kdo/koho/co tuneluje. Arogantní a nesympatický Dr. Rath (prosím pěkně, mě je nesympatický, někomu samozřejmě sympatický být může) to rozjel ve velkém. Zcela logicky se to všechno obrátilo proti němu. Je to zvláštní. Nikdy by mě nenapadlo, že president ČLK může něco takového dělat čistě nezištně. Stejně jako čistě nezištně nebudou žádné farmaceutické firmy dávat peníze za reklamu v nějakém časopise či dělat spoustu dalších „na hranici korupce“ věcí. Docela by mě zajímalo, jestli panu Rothovi bylo jasné, že frontálním útokem na všechny okolo sebe si brzy zaslouží ještě frontálnější útok od všech napadených. A my voliči? My se můžeme těšit jistě na mnohá skandální odhalení. Stejně zůstaneme nepoučitelní. A stále dostatek lidí bude podporovat podobně zvláštní praktiky.

Ale jedno mě nakonec v celé téhle šlamastyce zajímá nejvíc. Jak dlouho bude ČSSD držet nad Dr. Rathem ochrannou ruku. A jaký směr to potom celé nabere. Ale třeba se nic nestane a zůstane jenom u mediální komedie.

Do virtuálního světa World of Warcraft se mi podařilo přilákat Petra S. – znám ho už dlouho z internetových a počítačových věcí. Vídáme se nicméně málo, tyhle počítačové „známosti“ jsou takové nějaké virtuální i ve skutečném životě. On navíc nebydlí v Praze. Teď si založil postavičku Pixio, maličkého gnóma, profesí mága. Už jsme se několikrát setkali, protože se mu snažím do začátku pomoci trochou rad a nějakými herními penězi a věcmi. Bylo to zvlášní, sejít se s Petrem (asi bych měl říkat s Pixiem) uprostřed zasněžené přírody, sednout si do sněhu a rozebírat spolu věci týkající se virtuálního světa okolo nás.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.|
Poslední změna : 7.12.2005 07:53, Vytvořen : 7.12.2005 07:53, Vydán : 7.12.2005, 7001x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích