Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 22.listopadu 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 23.11.2005

A prý se osmdesát procent kuřáků chce svého zlozvyku raději zbavit. Co jim v tom brání? Další věc kterou nechápu *** Podivná a nudná reality show VyVolení nabrala zajímavý vývoj


Přišel čas nákupních středisek přeplněných koupě chtivými lidmi. Tak nějak (decentně) lze pojmenovat to, co se odehrává v různorodých nákupních střediscích po celé republice. Blížící se Vánoce jsou jako obyčejně velmi významným popudem zvyšujícím koupěchtivost obyvatelstva. S troškou nadsázky se dá říci, že co se neprodá v tomto období, neprodá se již nikdy. Lidé tak budou ochotně bloudit po novém centru na Chodově, kde architekt zapomněl, že je nutné se tam vyznat. A to všechno jenom proto, aby potěšili své bližní v rámci každoroční vánoční snahy obdarovat všechny, kteří za to stojí. Nebo ty, kterým je prostě nutné něco koupit aby se „neurazili“. Nevykládejte si to špatně, já mám Vánoce hrozně rád. Daleko nejraději ale dávám dárky které potěší ne proto, že jsou drahé či je dotyčný zrovna strašně potřebuje, ale prostě proto, že jsou. Jen ty davy v obchodech bych vypustil …

Přišla zima. Dokonce i do Prahy. O víkendu napadl poprvé sníh. A snad jenom díky tomu, že to byl vlastně víkend, nekonaly se obvyklé mediální postesky na silničáře co zaspali. Nepochybně na to ale dojde, protože víkendové sněžení v metropoli bylo jen takové decentní. Hlavně se to ještě ráno stihlo rozpustit. Nic to ale nezmění na smutné skutečnosti, že o víkendu bouralo 1500 řidičů a nehody doprovázelo hodně špatných, smrtelných, konců. Je zvláštní kolik řidičů si nedokáže uvědomit, že nejezdí po suché vozovce a stále předvádějí pouze velikost svého ega.

Mě každopádně čeká cesta do pneuservisu. Mám tam uložené zimní pneu. Prohodí mi je a letní zase v pneuservisu uložím. Teplota pro zimní pneumatiky je už dostatečně nízká. A podzim, zdá se, definitivně skončil. Škoda. Ten letošní byl nějaký zvláštní. Krátký a málo barevný.

Podivná a nudná reality show VyVolení nabrala zajímavý vývoj. Do úterý, kdy tento sloupek vyjde, se od neděle může stát samozřejmě leccos, nicméně nemohu to nekomentovat. Už proto, že mi VyVolení i BigBrother několik měsíců znepříjemňují život. Bodyguardi vystěhovali VyVolení z „vily“. V médiích okolo toho bylo mnoho povyku a spekulací. Já to všechno nechápu. Je skutečně Prima natolik nezkušená a neschopná, že si nedokáže zajistit prostředí pro natáčení tak, aniž by nedošlo k takto katastrofálnímu ohrožení všeho? Je něco pravdy na zvěstech o tom, že je to ve skutečnosti součást boje mezi televizemi? Nebo naopak,že je to další reklamní tah Primy? Věřil bych spíš tomu prvnímu, ale každopádně je to celé ukázka přetrvávajícího amatérismu.

Kouření není zlozvyk, je to nemoc. Alespoň to psali psali v novinách. A prý se osmdesát procent kuřáků chce svého zlozvyku raději zbavit. Co jim v tom brání? Další věc kterou nechápu. Cigarety jsem okusil coby student, nezachutnaly mi. V pozdních zhruba třiceti letech jsem si oblíbil dýmku, abych jí po několika letech zase opustil. Pravda, očekávané výhody upuštění od dýmkaření se nekonají, ale nechat kouření nebyl nejmenší problém. Jednoho dne jsem si řekl a tím to také skončilo.

Někdy před pár týdny, zcela v tichosti, prošlo malé výročí. Mám na mysli skutečnost, že už vlastně Metroblog existuje více než rok. Pokud se podívám do internetového archivu, najdu tam první sloupek z 2.listopadu 2004. To jen tak coby malá poznámka na závěr.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.|
Poslední změna : 23.11.2005 15:55, Vytvořen : 23.11.2005 07:59, Vydán : 23.11.2005, 6705x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích