Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 8.listopadu 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 9.11.2005

Čtení o tom jak zasahovala policie a jak by se „to mělo řešit zákony“ mě už opravdu jenom rozesmívají. Lidskou blbost, s odpuštěním, prostě zákony řešit nejde.


Také zneužíváte firemní mobilní telefony? Minulý týden se mi dostalo do ruky důrazné upozornění zaměstnancům jedné poměrně velké firmy. Hovoří se v něm o tisícovkách korun, které zaměstnanci posílají v rámci hlasování do VyVolených či Velkého Bratra. Dokonce používají firemní mobilní telefony pro dárcovské SMS. Upozornění obsahovalo i to, že dostanou vše takto vynaložené zpětně k úhradě. A jakékoliv další zneužívání mobilních telefonů pro tyto účely pro ně bude mít neblahé následky.

Blokovat nechtěné telefonní předvolby se firemní telefonní ústředny naučily už dávno. Pro mobilní telefony to ovšem zjevně tak jednoduché není. Poněkud zvláštní aktivity zaměstnanců pak firma pochopitelně zjistí, ale až se zhruba měsíčním zpožděním. A mezitím to bude firma, kdo bude financovat něco, co rozhodně financovat nechce. Jsem asi naivní a hloupý, ale nikdy by mě nenapadlo použít případný firemní mobilní telefon k hlasování do reality show nebo posílání rádcovských sms. Je ale zjevné, že velká část národa si s tím hlavu vůbec neláme.

V Brně byl otevřen druhý Babybox. Přesněji v Městské nemocnici milosrdných bratří. První byl otevřen před několika měsíci v Praze. Pokud nevíte o co jde, zkuste www.statim.cz , najdete tam další informace – ve stručnosti jde o záchranný systém pro novorozeňata, který by se jinak ocitla v popelnici nebo byla zabita ještě než se jim podaří vůbec pořádně podívat na svět. Babybox systém funguje úspěšně v řadě zemí a zachránil spoustu životů. Doufejme, že bude stejně prospěšný i u nás.

V Praze se otevírají další a další hyper/super/mega markety. Minulý týden nové Tesco, tento týden megakomplex na Chodově. Ten je tak „mega“, že se skoro zatajuje dech. Samozřejmě, zejména první jmenovaný, lákadlem jsou slevy, slevy a zase slevy. V otevíraném Tescu to došlo klasicky tak daleko, že koupě chtivé davy stály frontu od páté hodiny ranní a po zjištění, že počet levného zboží je v poměru tak 1:100 k počtu lidí, vzali pulty útokem. Čtení o tom jak zasahovala policie a jak by se „to mělo řešit zákony“ mě už opravdu jenom rozesmívají. Lidskou blbost, s odpuštěním, prostě zákony řešit nejde.

Na druhou stranu existují v Praze obchodní komplex, které více a více omezují své prostory. Například Carrefour ve Stodůlkách (doufám, že se ta část Prahy takto jmenuje, každopádně je blízko Stodůlek). Před rokem tam bylo ještě otevřeno druhé patro. Dnes je druhé patro už zavřené. A v jediném otevřeném je víc a víc prázdných obchodů.

Před několika dny také proběhl další Invex. Pro nevědoucí – jde o počítačové orientovaný veletrh, který se každoročně koná v Brně. Letošní ročník byl svého druhu přelomový. Prakticky tři haly zely prázdnotou oproti loňskému ročníku a v ostatních bylo více místa než obvykle. Celé se to dalo projít za dvě hodiny a pak odejít. Chyběla většina velkých hráčů na trhu informačních technologií, ale na druhou stranu se na Invexu objevila spousta těch, o kterých jste dodnes nic nevěděli. V době Internetu a firemních informací na něm se veletrhy tohoto druhu stávají více a více anachronismem. Osobně bych této akci doporučoval se více zaměřit na spotřebitele. Protože to je ještě cílová skupina, pro kterou má smysl něco podobného dělat.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.|
Poslední změna : 8.11.2005 21:39, Vytvořen : 8.11.2005 21:36, Vydán : 9.11.2005, 6696x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích