Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 25.října 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 26.10.2005

Zdravotní pojišťovny, to je zajímavé téma * O víkendu jsem se chvíli díval na pány Topolánka a Paroubka * Chápu například prezidenta Klause, že odmítl jmenovat Davida Ratha ministrem * Špatné zprávy jsem se dočetl v novinách * A vlastně ještě jedna špatná zpráva nakonec


Zdravotní pojišťovny, to je zajímavé téma. Co se toho popsalo o jejich špatném hospodaření, neplacení lékařům či budování zbytečně honosných sídel. Minulý týden se mi právě „špatné hospodaření“ připomnělo. Nepochopitelné věci se ději – jedna nejmenovaná zdravotní pojišťovna posílá přání k narozeninám svým pojištěncům. Nemohu to nazvat jinak než absurdním plýtvání penězi a toho kdo o něčem podobném rozhodl bych hnal k úhradě způsobených škod. Přání k narozeninám je navíc na tuhém ozdobném papíře, doprovázeno nesmyslným dopisem a posláno v obálce. Spočítejte si kolik peněz ročně asi tato pojišťovna vynaloží na zcela nesmyslnou aktivitu. Nerozumím tomu, ale popravdě, to není to jediné čemu u této zdravotní pojišťovny nerozumím. Můžete si schválně tipnout o kterou pojišťovnu se jedná, prozradím to v příštím metro blogu.

O víkendu jsem se chvíli díval na pány Topolánka a Paroubka. Sledoval jsem jejich „souboj“ na jedné televizní stanici a moc se mi to líbilo. Litoval jsem při tom, že naše politická scéna je tak unylá a nenápaditá a házení špíny mezi politiky se omezuje na typicky hospodská témata. Oč lepší by bylo, kdyby si tihle dva v onom pořadu pořádně vjeli do vlasů a byl z toho nějaký ten pořádný skandál? Proč nemůžeme mít například tak veselo, jako mají v USA při volbách? Proč se „malý český člověk“ projevuje tak silně i v politice?

Chápu například prezidenta Klause, že odmítl jmenovat Davida Ratha ministrem. Chápu střet zájmů, který by ministr a šéf ČLK v jedné osobě představoval. Je to zcela absurdní a nehovoří to nijak dobře o zodpovědnosti těch co něco podobného navrhují (o Davidovi Rothovi schopném to takto přijmout ani nemluvě). Jenže, jak se pochopitelně ukázalo, „vlk se nažral a koza zůstala celá“. Ministerstvo totiž vlastně vůbec nemusí řídit ministr, takže se David Rath rázem stal (či stane) náměstkem a vše bude vyřešeno. Co si z toho odnese obyčejný člověk? Třeba to, že vlastně neví, k čemu je tedy potřeba ministr. A taky to, že na tom musíme být moc špatně, když nemáme dalšího (sebevražedného) kandidáta, který by mohl být jmenován bez problémů. Já jsem si z toho odnesl to, že prezident Klaus mohl Ratha nakonec klidně jmenovat. Bylo by to totiž úplně jedno.

Špatné zprávy jsem se dočetl v novinách. Říká, že Česká republika má v Evropské unii nadprůměrné zdanění práce a kapitálu a spotřebu zdaňuje méně, než je v EU obvyklé. Jinými slovy, velmi těžce vyděláváte peníze, které lehce můžete utrácet. Jak to souvisí s jinou zprávou, která říká, že Češi začínají pít alkohol v 11 letech, to nevím. Každopádně máme prý v této kategorii prvenství. Hodně je v ČR i dětí, které pravidelně pijí a navíc se i opíjejí. Která z těchto dvou zpráv je více alarmující netuším. Já osobně s přibývajícím věkem mám alkohol čím dál tím méně rád. A propadnout závislosti na alkoholu přitom může být asi opravdu velmi snadné.

A vlastně ještě jedna špatná zpráva nakonec. To mě taky velmi zaujalo. V Louvre si už nevyfotíte Monu Lisu. Odůvodňují to plynulostí prohlídek. Na státem vlastněných českých památkách prozměnu zákaz focení odůvodňují tím, že si tak nebudete moci vyfotit umístění detekčních čidel. Oboje je stejně absurdní. A Mona Lisa byla v Louvre zazděná tak hluboko za sklem, že jsem z ní neměl žádný požitek.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.|
Poslední změna : 26.10.2005 06:24, Vytvořen : 26.10.2005 06:24, Vydán : 26.10.2005, 7108x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích