Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 27.září 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 29.9.2005

Nový ministr kultury se zařadil mezi ukázkové exoty prohlášením o potřebě státem dotovaného domova důchodců pro umělce * Silnice jsou vůbec podivně nebezpečné místo. Posledních několik měsíců je k vidění zajímavý jev * Minulý týden řádil prý i nějaký ten Kryštof * A na závěr výrok roku.


Policie by se prý měla otevřít více veřejnosti. Byl pravil nový policejní prezident někdy před pár dny. Vzpomněl jsem si na to, když chvíli před desátou večer zazvonil domovní zvonek a stáli tam dva policisté „městští“. Večer v deset hodin zvonili na zvonky v domě, protože hledali někoho kvůli pokutě. Navíc ten někdo měl mít v domě „firmu“, takže jsem se zcela logicky zeptal, jestli považují obtěžovaní večer v deset za normální a zda by nebylo bývalo lepší mluvit s majitelem domu. Byl jsem odeslán kamsi, jednak že prý oni mohou obtěžovat do deseti večer jak chtějí a druhak, že nevědí jak zjistit komu dům patří. Opáčil jsem tedy, jestli by tedy nebyl tak laskav a nesdělil mi služební číslo, protože místo kde má obvykle být, zelo prázdnotou. Oba policisté si vzápětí připlácli ruku na odznaky a začali ustupovat. Číslo mi pochopitelně odmítl sdělit a místo toho měl drzé poznámky. Mé praktické zkušenosti s Městkou policii. Jediné co si o takto nevychovaných drzých lidech mohu myslet je, že u Policie nemají co dělat. Bohužel, mé dlouhodobé zkušenosti právě s Městskou policií jsou takové, že právě takové lidi mají v množství až nezdravém. Osobně považuji Městskou policii za zcela zbytečnou záležitost.

Nakonec ale podstatě nevím, jestli ti dva nebyli falešní. Protože i to by vysvětlovalo jejich velmi zvláštní chování.

Minulý týden řádil prý i nějaký ten Kryštof. Poznal jsem to snadno. Na obvyklých místech se vyskytovaly hlídky Policie a kasírovali řidiče. Zejména tam, kde nedělají nic nebezpečného, byť mírně porušují předpisy. Tam kde porušování předpisů vyvolává den co den situace životu nebezpečné jste pochopitelně policistu neviděli. Nejsou tam nikdy. Asi proto, že by se pokuty na těchto místech nevybíraly tak snadno.

Silnice jsou vůbec podivně nebezpečné místo. Posledních několik měsíců je k vidění zajímavý jev. Stále se zvyšuje počet auto jezdících na červenou. O parkování kdekoliv, zejména na zcela absurdních místech raději ani nemluvit. V takovýchto případech je přitom pravidlem i to, že o pár desítek metrů dál je placené parkoviště nebo zcela volná místa. Městskou policii tohle soustavné porušování pravidel nijak nezajímá. Stačí projíždět pražské Vinohrady a je jasné, že by to byl zlatý důl pro pokuty. Parkování v odbočovacích pruzích,ve dvou řadách nebo tak, že na průjezd nezbývá už skoro žádné místo. O případném průjezdu hasičů spěchajících k zásahu raději ani nemluvě. A přechody na komunikacích s dvěma pruhy? Životu nebezpečné místo.

Nový ministr kultury se zařadil mezi ukázkové exoty prohlášením o potřebě státem dotovaného domova důchodců pro umělce. Pěkně prosím, také bych chtěl. Domov důchodců pro přestárlé programátory, ti také mohou ještě leccos pěkného vytvořit. Případně domov důchodců pro přestárlé politiky, ti by si to jistě zasloužili nejvíc, zejména pokud by pro ně pan ministr prosadil snížení hranice odchodu do důchodu na 21 let. Občany na daních by to nakonec vyšlo nastejno.

A na závěr výrok roku. „Kdyby ve Sněmovně přistáli marťani, tak budeme zákony schvalovat s marťany“, pravil premiér Paroubek coby reakci na jasné paktování ČSSD s Komunisty. Nedá mi abych si slovo „marťani“ nenahradil slovem pro lidské exkrementy …

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.|
Poslední změna : 29.9.2005 20:59, Vytvořen : 29.9.2005 06:57, Vydán : 29.9.2005, 6936x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích