Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 13.září 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 14.9.2005

Hledaný podnikatel Krejčíř opustil republiku díky „taktice policie“? Nevím jak se dá získat seychelský pas, netuším jak bych si na Seychelách zařídil nový život ani jak bych si tam mohl poslat kontejnery plné věcí. Stejně tak ale netuším, jak získat stovky milionů korun.


Úterý třináctého. Být pátek, je to ještě dokonalejší. Z jakýchsi neznámých důvodů je totiž třináctka považována za nešťastné číslo. A v kombinaci s pátkem je vše zařazeno do kategorie vln tsunami či hurikánů. Nikdy jsem tomu moc nerozuměl, pátek třináctého jsem vždy považoval za můj šťastný den a třináctka mi přinášela dobré věci. Rozhodně ne ty špatné.

Mimo úterý třináctého je ale také září. Což pochopitelně znamená, že za chvíli budou Vánoce (záměrně s velkým V), ale také to znamená, že K. začala chodit do školy. Těch pár prvních dní z toho všeho byla zmatená jako lesní „fčela“ (takhle se to říká). Získala kilogramy učebnic, z nichž některé jsou opravdu zvláštní. Třeba vůbec netuším, proč se dítě ve čtvrté třídě má učit o tom, jak jsou volení poslanci (či senátoři). Nevím proč, ale připadá mi to jako poněkud předčasné. Jako vždy jsem si přitom vzpomněl na ty „tuny“ zcela zapomenutých a zbytečných věcí, které jsme se museli nazpaměť naučit. Zpravidla jenom proto, abychom „získali“ odpovídající vzdělání.

V dospělosti jsme pochopitelně s jistotou došli k tomu, čeho jsme se při učení obávali. Věci do hlavy natlačené tam byly tlačeny opravdu jenom proto, aby bylo z čeho zkoušet. Praktické využití těchto informaci bylo nakonec veskrze žádné. A nic se na tom prozatím nezměnilo. Nezměnilo se ani nic na tom, že nevím co si o tom vlastně mám myslet. Co vy?

Hledaný podnikatel Krejčíř opustil republiku díky „taktice policie“? V České Televizi se ministr Bublan nechal slyšet, že hledaný Krejčíř republiku opustil i díky tomu, že to byla „taktika policie“. To asi proto, aby dva policisté teď mohli jet na Seychely a tam „jednat“ o vydání Krejčíře. Možná by policie mohla využít nějakého agenta 00něco, bylo by to jistě stejně „taktické“ jako fakt, že „takticky“ umožnila Krejčířovi opustit republiku. Bez mučení se přiznávám, vůbec to nechápu.

Stejně tak jako nechápu celou tuhle záležitost. Nevím jak se dá získat seychelský pas, netuším jak bych si na Seychelách zařídil nový život ani jak bych si tam mohl poslat kontejnery plné věcí. Stejně tak ale netuším, jak získat stovky milionů korun. Na druhou stranu mohu v klidu psát tento sloupek a neřešit, že jsem „nejhledanější padouch“ z České republiky. Kterého ovšem Policie zjevně nechala být z „taktických“ důvodů. Takže vlastně asi nemusí ani nic řešit. Taky taktika.

Senátní a parlamentní úřednictvo by se mohlo sjednotit. Blesk z čistého nebe a náhlé osvícení hlav pomazaných. Přitom jde minimálně o desítky milionů korun. Žádná maličkost. Reakce parlamentních představitelů byla poněkud chladná. Pochopitelně, iniciativa vzešla od Senátu. Tyhle dvě instituce se tradičně trochu nesnášejí. Občané, na druhou stranu, tradičně byli toho přesvědčení, že Senát je zbytečná instituce. Já si nejsem jist. Tedy tím, jestli opravdu Senát tak nutně potřebujeme. Možná by slučování úředníků mohlo pokročit ještě o malý kousek …

Na co byste šli do divadla či na muzikál? Na závěr přichází otázka. M. by ráda do divadla (či na muzikál, operu a tak), já bych taky. Pár měsíců jsme nebyli. Byli jsme na otřesných Bídnících, na skvělých Kočkách a také na skvělé Prodané nevěstě od Klicperova divadla. A teď je otázka, na co jít. Takže budu rád, když se podělíte o své tipy.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.|
Poslední změna : 29.9.2005 06:55, Vytvořen : 14.9.2005 06:28, Vydán : 14.9.2005, 6757x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích