Pravidelný občasník originálního humoru

VyVolení? BigBrother? Co říkají čtenáři Metra? (3)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 6.9.2005

"... řekla bych, že pořady typu Big Brother, Vyvolení a nedejbože jestli budou ještě další jim podobné, mohou sloužit jako obzvlášť rafinované formy duševního trýznění obětí mediálních zvrhlíků." ...


Dobrý den,

Od mé poslední reakce na váš článek v deníku Metro, co se částečně týkal i fenoménu reality show, uběhlo již několik dní a myslím, že teprve až nyní nastala doba, kdy můžeme v celku objektivně ohodnotit co nám vlastně tyto reality show přinášejí. Jak jste v článku psal, našel jste si krásný substitut televizní zábavy. Mám dost přátel kteří taktéž propadli hře Word of Warcraft (WoW). Bohužel propadli této hře na tolik, že se úplně na několik hodin denně odcizují svým rodinám a celé realitě.

Naštěstí počáteční několika týdenní euforie už u nich postupně opadá a zase se vracejí do normálu. V tomto případě si zase myslím, že sledovat 1hod. denně reality show je menší zlo, než několik hodin strávených u WoWů, byť tato hra vyžaduje teamovou kooperaci (Viz game play Leeroy Jenkins video, které doporučuji zhlédnout), nebo pochopení základního principu burzy. Na druhou stranu i já jsem fanda hororů a sci-fi, takže kdyby dávali více tohoto žánru byl bych radši, ale bavíme se tu o reality show. Komerční televize nám nabídly dva formáty, NOVA má formát který mi je velice nesympatický (v době mé první reakce ho ještě nevysílala).

Hrají tam lidé které někdo vybral, aby tam sehrávali scénky, i když improvizují, pořád je to takové umělé, ale PRIMA a její Vyvolení, to si myslím, že je trošku o něčem jiném. Vyvoleným jsem propadl asi jako vy a mí kamarádi WoWům. Ve sloupku píšete, že vám přišel jen jeden negativní email, ale sledovanost těchto reality show mluví minimálně o opaku. Jsem zvědav jak tyto show přijme široká veřejnost, to nám však ukáže až čas. Tohle téma my asi nevyřešíme, tím spíše ne vzájemnými reakcemi, takže každý dělejme co chceme a přeji krásný den. PS: za jakou stranu hrajete se svojí postavou ve WoWech?

S pozdravem Radek Vrňák

---

Vážený pane Dočekale,

řekla bych, že pořady typu Big Brother, Vyvolení a nedejbože jestli budou ještě další jim podobné, mohou sloužit jako obzvlášť rafinované formy duševního trýznění obětí mediálních zvrhlíků. Jen nerozumím tomu, že jsou tisíce, desetitisíce a ještě mnohem více člověků a človíčků, co se na tyto věci dívají dobrovolně. Nedívala jsem se sice ani jednou, přesto se to agresivně vtírá člověku domů na únavných upoutávkách a dokonce v případě Primy byly asi třičtvrtěhodinové záběry z Vyvolených zcela mimo program - tou dobou měl běžet nějaký americký film (bylo to snad v sobotu).
Měla jsem už napsaných pár řádek tohoto dopisu, když mi přišla práce a už jsem ho včera nedokončila. Pak jsem si až večer otevřela LN, kde na toto téma psala paní Marta Davouze-Železná, ta povýšená osoba, tentokrát jsem s ní ovšem souhlasila a jistě i Vy. Celé je to plytké, prázdné, bezduché a tupé. Zřejmě to ovšem neomylně funguje - na lidské tuposti, touze po "slávě" (účastníci reality show) atd. se asi vydělává nejlépe. Těším se na Vaše další sloupky v Metru.

                                                                  S pozdravem

                                                                   Eva Škamlová   

---

Vážený pane,
nepochybně mě budete mít za hnidopicha, ale dovoluji si vás upozornit, že když se přivlastňuje podmětu užívá se zájmeno svůj:
"Vyřešil jsem tak částečně mé dilema" je špatně.
Správně je "vyřešil jsem tak částečně své dilema".
Myslím, že takové chyby by se měly publicistům sdělovat, aby je dále nedělali a nedeformovali tak ve svých projevech jazykový cit svých čtenářů ("jejich"
čtenářů by tu bylo špatně :-)
Miloš Šidlichovský


---

Krásný dobrý den,

Vyhovím vaší prosbě a posílám vám reakci na sloupek co jste uveřejnil 16. srpna v deníku METRO. V první řadě mi přijdete jako člověk s pravicovým smýšlením (jelikož odsuzujete premiéra Paroubka a zásah proti CzechTecku), ale na druhou stranu vám vadí že se vybírá vstupné za návštěvu soukromé budovy. Možná se v tom až moc patlám, možná že i vy sám v tom máte trošku nepořádek. K vašemu sloupku jsem přišel, věřte nevěřte, na WC kde se hromadí noviny za poslední dny, tak proto i tak opožděná reakce. Co mě ale nejvíce přimělo k napsání emailu je třetí část vašeho sloupku a to část týkající se Reality show. Mě, na rozdíl od vás, když mi něco vadí, tak se toho snažím vyvarovat. V našem případě přepínám program nebo vypínám TV a snažím si najít nějaký substitut této zábavy. Dnes a v brzké době, ale hledat náhradu nemusím. Formát reality show tu chyběl a já osobně jsem už unavený TV seriály co nemají hlavu a patu a jsou v uvozovkách nekonečné. Právě při těchto seriálech jsem přepínal, nebo dokonce vypínal TV. Avšak po pár záběrech přímo z vily (VyVolení) jsem objevil to co západní svět objevil už před několika lety a staří Římané ještě dříve. A to skrytou touhu vidět emoce a chování lidí ve skupině a jejich čelení problémům. Něco co Římané prožívali v Koloseu (určitý druh katarze, jestli se to tak dá nazvat). Pokud si myslíte že je to nemorální, je to váš názor, ale proč ze sebe děláte tak zahořklého člověka. Žijeme ve světě ve kterém když nás něco nebaví, tak to nemusíme dělat. Dělejte to také. Reakce na články v novinách nepíši často, ale asi jak jsem vykonával tu specifickou činnost, cítil jsem i jinou potřebu a to potřebu zareagovat. Doufám že jsem tímto emailem pouze obohatil váš přehled a neberte to jako útok, nebo něco podobného.

 

S pozdravem Radek Vrňák

---

Vážený pane Dočekal,

  tímto si Vás dovoluji pozdravit a napsat pár řádek k fenoménu dnešní doby - reality show.
Reality show VyVolení, Velký Bratr, atd. bohužel svědčí o hlubokém úpadku dnešní společnosti. Šmírování se dokonce trestalo, ale přinejmenším odsuzovalo. Nevím, čím by mě obohatilo sledování někoho, jak si čistí zuby, pobývá na WC...
Jelikož už málokdo umí vymyslet inteligentní zábavu, tak se lidem začíná nabízet "zábava " útočící na ty nejnižší lidské pudy.
Stále věřím, že Češi jsou vesměs inteligentní a vzdělaní lidé a sledovanost těchto pořadů nebude masová, snad...
Srdečně Vás zdraví M.Šmiedová

---

Vážený pane Dočekale,

reaguji na  Vaši výzvu z Metroblogu (Metro  sloupek 16.8.) posílám  Vám odkaz na článek, v němž jsem vyjádřila svůj názor na reality Show Vyvolení a Big Brother. Pod článkem najdete i reakce několika čtenářů.

http://www.neraweb.cz/index.php?stype=all&id=2912

S pozdravem
Hana Formánková

---

Předchozí názory :

 |
Poslední změna : 6.9.2005 07:33, Vytvořen : 4.9.2005 13:33, Vydán : 6.9.2005, 8865x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích