Pravidelný občasník originálního humoru

Metroblog (vyšlo v Metru 30.srpna 2005)

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 31.8.2005

Dokud je pěkné počasí, tak si ho užívejte. Tradičně bych tu měl nějaké tipy. V televizích řádí reality-show, v počítačích si naopak můžete užít odtržení od reality. Původně jsem o reality-show v televizi nechtěl psát, ale ono to nějak nejde.


V televizích řádí reality-show, v počítačích si naopak můžete užít odtržení od reality. Miliony lidí na světě hrají různé počítačové hry patřící do „rpg“ (role-playing-game). Těm se díky počítačové grafice a možnostem propojit se napříč kontinenty pomocí Internetu podařilo významně pokročit. Odolával jsem dlouho, ale World of Warcraft jsem si pořídil, zaplatil dvouměsíční předplatné a pro odreagování se věnuji budování své „živé“ postavy ve fantastickém světě plném elfů, trpaslíků, bojovníků či čarodějů. Vyřešil jsem tak částečné mé dilema – nemám chuť se dívat na televizní reality show, kterými paradoxně televize zaplnily svůj vysílací čas. Takže místo sledování toho jak se X sprchuje ve sprše s Y (a oba mají na sobě plavky, což moc reálně nevypadá), se raději budu věnovat boji s obludami. Dost často je k tomu potřeba velmi reálné spolupráce lidí z různorodých konců světa. Nic nevadí, že je to ve zcela vymyšlené realitě.

Původně jsem o reality-show v televizi nechtěl psát, ale ono to nějak nejde. Už v předchozím odstavci se tahle zvláštní věc zase objevila. A poté co od čtenářů Metra přišlo několik desítek ohlasů vyjadřujících se nesouhlasně k fenoménu reality-show a jeden ohlas, který říkal, že proti tomu vlastně nic nemá, ať si to všichni užijí, nedá mi abych se nad tím nezamyslel. Zajímalo by mě, proč třeba televizní stanice nenaplní své vysílací schéma exklusivně sportem. To je také typicky kategorie pořadů, která mě v televizi prakticky nezajímá. Stejně jako nezajímá značnou část národa (minimálně určité sporty) - zajímavá paralela. Zejména pokud přemýšlím nad tím, co by se stalo, kdyby náhle televize večer co večer vysílaly pouze sportovní utkání a „ti jiní“ lidé by se náhle neměli na co dívat. Nebo, to by se mi samozřejmě líbilo, by televize každý večer mohly dávat nějaký horror, scifi nebo fantasy. Touto zvláštní úvahou jsem chtěl jenom zdůraznit pointu mého uvažování nad reality show – nechápu totiž, proč je vnucována povinně všem v takové míře, jaká je prakticky nevídaná. Chybí mi ta trocha „rovnováhy“, byť jsem rád, když televize dopřeji reality-show všem kdo o ně mají zájem.

Dokud je pěkné počasí, tak si ho užívejte. Tradičně bych tu měl nějaké tipy. Nejprve dva vzdálené – Frýdlant a přehrada Josefův důl – oboje najdete v blízkosti Liberce. Zatímco Frýdlant má skvělý zámek a hrad ve kterém dokonce straší, Josefův důl je kouzelná přehrada v Jizerských horách. Oba cíle jsou navíc nedaleko místa, kde můžete nechat auto. A pokud máte v oblibě kolo, je zejména Josefův důl ideální.

Druhý tip je čistě pražský, aby se dostalo i na ty, co nemohou daleko cestovat. S M. jsme se byli projít v zahradách Pražského hradu, takže to chci doporučit. Můžete začít u „zpívající fontány“ (Belvedér), projít Hradem a na straně směrem k Vltavě pokračovat zahradami, které jsou otevřené teprve pár let (Rajská, Na valech, …). Ale dejte si pozor, abyste na Staré zámecké schody. Ještě předtím odbočte do pětice zahrad, které se rozkládají ve strmém svahu nad Valdštejnskou ulicí (kde je do nich také další vchod). A pokud právě do Valdštejnské ulice vyjdete, můžete si dát ještě další zahrady co jsou na Malé Straně. Třeba tu nejbližší, Valdštejnskou. Zajímavá místa.

Metroblog najdete na Internetu na adrese http://metroblog.pooh.cz  – aktuální sloupek, který právě čtete, se na Internetu objeví vždy o den později. A protože Metroblog je internetový, můžete využít i mailové adresy metroblog(z)pooh.cz , nebo zkusit Internetovou podobu i jindy – zcela jistě tam najdete nějaká další překvapení. A pokud netušíte co je to blog? Je to webový deníček – jakýsi nesourodý záznam toho, co jeden určitý člověk zažil, uviděl či pocítil.
Poslední změna : 31.8.2005 07:19, Vytvořen : 31.8.2005 07:17, Vydán : 31.8.2005, 6623x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích