Pravidelný občasník originálního humoru

VyVolení? BigBrother? Co říkají čtenáři Metra? (2)

Autor chlívek (Kultura) - vydáno 19.8.2005

V úterním sloupku jsem se ptal čtenářů deníku Metro na jejich názory na VyVolené, BigBrother a reality show vůbec. Přišlo velké množství názorů. Druhá (a poslední) várka.


Všem reagujícím patří nejprve mé poděkování, písmenka jejich myšlenek svěřena elektronické poště jsou velmi užitečná. Takže ještě jednou - díky. A pokud budete kdokoliv chtít reagovat, můžete - v ohlasech nebo na metroblog(z)pooh.cz
 
Pokud se, po přečtení dnešních i včerejších názorů, budete (oprávněně) ptát, kde jsou nějaké kladné názory, tak mám špatnou zprávu. Toto jsou skutečně všechny ohlasy na úterní sloupek v Metru. Je pochopitelně možné, že deník Metro prostě čtou jenom lidé, kteří o reality-show nemají zájem. Stejně jako je možné, že o reality-show v ČR není takový zájem, jak to říkají televize. :)
 
 

Dobrý den pane Dočekale,

ač jsem to nikdy neudělala, abych reagovala na jakoukoli výzvu "napiště nám", čímž nechci říct, že bych proti tomu něco měla, prostě jsem si říkala, ať napíše někdo jiný, já na to nemám čas. Tak teď tedy činím vyjímku: je mi
33 let, pracuji jako sekretářka - asistentka, jsem 12 let vdaná a myslím si, že jsem "normální" :-) a reality show typu Big Brother nebo Vyvolení nebo jakákoli další mě rozčiluje už jenom při pomyšlení, že bych měla někoho "šmírovat" notabene v televizi. Myslím si, že náš národ, tedy pevně v to doufám, potřebuje jiný druh zábavy a doufám, že tyto reality show se u nás nesejdou s úspěchem až tak, že televize už žádný takový pokus nebudou na svých divácích dále riskovat. Já je tedy rozhodně sledovat nehodlám a mám na ně, možná neprávem, vztek už z pouhých upoutávek, které do nás diváků hustí už pořádně dlouho - tedy na můj vkus, jinak musím podotknout, že já osobně televizi k životu nepotřebuju, tak možná nejsem zrovna vhodný člověk se svým názorem.

D. Dražanová

---

Jsem Vám vděčná, že názor, který plně zdílím, konečně mohu číst v novinách. Televize je pro mne spíše kulisa, ale už jenom slyšet tu hrůznou "kulturu" je šílené. Bohužel jsme národ konzumní a konzumujeme to snad vše. Nechápu ty diváky, ale co proti tomu dělat? Snad se lidé, kteří ten humus sledují trochu zastydí, až si přečtou Váš příspěvek. Také píši (snažím se)a hlavně hodně čtu. Každé takové veřejné upozornění vítám. Díky Jiřina Kalašová

---

Reakce na sloupek Daniela Dočekala v Metru 16.8.05

Naprosto s Vámi souhlasím, obtěžují mě neustálé upoutávky na reality show tytu Vyvolení a Big Brother, odmítám se na tyto pořady dívat. Připadají mě hloupé a trapné.Vzhledem k tomu, že se k tomu propůjčují hlavní televizní programy, má to pro mne i své pozitivum.Vypnu televizi nebo dostane prostor hudební nebo sportovní kanál.
Eliášová

---

Dobrý den,

nedá mi to  nevyjádřit se k připravovaným pořadům našich komerčních televizí. Upoutávky obou televizí na reality show a i připravované seriály otravují  život nejen mně, ale většině mých přátel . Myslím, že dosáhnou pravého opaku, protože už dnes nás všechny tím tak naštvou, že ve vysílací čas těchto pořadů se budeme všichni věnovat jiné bohulibé činnosti. Nevěřím, že by český národ byl tak stupidní a ignoroval kvůli takovýmto výplodům pořady, které jsou skutečně zábavné a poučné. Tady má velký prostor Česká televize se svým prvním i druhým programem.

V případě, že na tyto vysílací časy, dokáže  divákovi nabídnout skutečné kulturní , zábavné a poučné programy,

určitě komerční televize se nesetkají s takouvou sledovaností, s jakou počítají.

Takže ať se Česká televize předvede a zachrání nás od toho, že budeme večery trávit v posteli buď s knížkou, nebo s někým jiným. Možná, že je to dobře, protože se aspoň zvýší populace a budeme mít někoho, kdo nám vydělá na naše důchody.  

                              Zdravím a přeji hodně námětů na Vaše sloupky

---

Vážený pane Dočekale,

 

po přečtení Vašeho sloupku v Metru Vám chci sdělit (ač normálně do novin a časopisů nepíši), že mám až fyzickou nechuť k podobným televizním ,,zábavám“ na úrovni REALITY SHOW. Tímto u mě PRIMA zcela ztratila kredit, NOVA už nemá co ztratit, ta ho ztratila již před delší dobou předkládáním svých lahůdkových programů (především ,,skvělých“ filmů v hlavní vysílací době – maně si vždy vzpomenu na nezapomenutelný polistopadový výrok režiséra Jiřího Menzela o případném vhodném cenzurování zahraniční filmové produkce).

Ano, máme svobodu a demokracii. Cenzura nebude, což je správné. Ale já s PRIMOU  a NOVOU skončil a pokud se ČT1 přidá do této rodiny přihlouplých realitních agentů, skončím s ní také.

Naštěstí mám velkou knihovnu a dost přátel s velkými knihovnami. Po více než 30 letech televizního zázraku se vrátím k večerní zábavě svého dětství a mládí.

 

S pozdravem   

 

Ing. Josef Slavík

---

Dobrý den pane Dočekal.!
Chci vám napsat svůj názor na připravované reality show. I mně jsou upoutávky na připravované pořady nepříjemné. A přímo mne uráží, že se najdou lidé ochotní se na něco podobného dívat. A co teprve v tom vystupovat! Vždytˇje to pod lidskou důstijnost se takto ponižovat. Dané pořady samozřejmě sledovat nemíním v žádném případě. Chci být optimistka a třeba sledovanost bude mnohem nižší, než se předpokládá.
Hezký den přeje Weisserová Daniela

---

Můj názor je tento:

Místo avizovaných pořadů - dcera - Datel Woody A dospělí - Big Ben, bychom se měli koukat na Nějaké kraviny?
Snad jsem se vyjádřil dosti jasně

Jaromír Pozník

---

Naprosto s Vámi souhlasím a žasnu, do čeho se to všechny naše TV pustily. To už je tedy pěkná myšlenková chudoba managementu, když nás chtějí krmit přiblblostmi, několika exhibicionistů, kteří za peníze udělajé cokoliv. To už mladí lidé nemají ani trochu sebeúcty a jsou ochotni se zaprodat. Věřím, že většina si sebeúctu zachovala. Moc bych si přál, aby pořady tohoto typu měli u diváků propad. Nedělám si však příliš velké iluze o kulturní úrovni našeho národa jako celku. Rozhodně se nechystám tyto pořady sledovat a hrozně rád bych vyzval soudné lidi aby tak učinili také. Průzkumy sledovanosti je třeba nebrat vážně. Ty se samozřejmě dají vždy udělat ve prospěch objednatele.
S pozdravem
František Bzonek

---

att. Daniel Dočekal
přečetla jsem si Váš sloupek a výzvu k projevení názoru k reality show.
Mohu jen souhlasit s Vaším názorem o zblbnutí televizí, já se v televizi dívám na zprávy, dokumenty a filmy a opravdu nemusím různé talk show apod. Dnes se apeluje na sebevědomí lidí hraničící až s vybízením k exibicionismu - a je těch lidí dost - viz zájemců o reality či superstar.
Je prostě nyní móda ve světě "svlékat" si své soukromí před co největším počtem diváků. Já se na ony pořady dívat nebudu, snad jen tak dvě tři minuty, abych byla in.
A přenosy z poslanecké či senátorské komůrky? - to je fakt tak nudná reality, že poslanci rádi tráví čas místo v lavicích v místních bufáčích.
Jsem padesátiosmiletá amatérská divadelní herečka se zájmem o kulturu a vše živé - pro statistické vyhodnocení.
Zdravím
Božena Kubrová
(lehká grafomanka)

Včerejší díl : VyVolení? BigBrother? Co říkají čtenáři Metra?



|
Poslední změna : 19.8.2005 09:27, Vytvořen : 19.8.2005 08:44, Vydán : 19.8.2005, 10212x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích