Pravidelný občasník originálního humoru

Casino Royale

Autor chlívek (Film) - vydáno 27.11.2006

Všichni pořád srovnávají a srovnávají, někteří příznivci se vztekají a kritizují Daniela Craiga, jiní ho chválí až do nebes a tak mi to nedalo a šla jsem se na ten "zázrak" podívat. Pokud Vás zajímá další (tentokrát ryze ženské srovnání), pojďte směle dál...


Předesílám, že co se tohoto filmového stylu týká, nejsem žádný věrný divák, z předchozích 20 "bondovek" jsem jich viděla tak pět a to většinu s Piercem Brosnanem v hlavní roli. Ale možná právě proto, že nemám navyklý jakýkoli standart typického chování či vzhledu agenta 007, nemám sklon Daniela Craiga bezdůvodně kritizovat.

Pravdou je, že zdaleka nedosahuje noblesy svých předchůdců, ale možná právě to od něj scénář Casina Royale očekával.

Pro ty, co ještě tu informaci nezachytili, v tomto snímku se vracíme na uplný začátek kariéry Jamese Bonda. Film nám ukazuje jeho první (!!!) mrtvolu i jeho první průšvihy. Ale hlavně nám ukazuje formování povahy a chování hlavního hrdiny (objasní hlavně jeho budoucí vztah k ženám.... ale to až na konci, nebudu předbíhat :o).

Prvním úkolem novopečeného agenta úrovně 00 je zadržet Mollaka, drobného výrobce bomb, jenž se podle všeho zapletl do něčeho velkého (a samozřejmě špatného). Po dvacetiminutovém honu po městě, staveništi a podobně Bond Mollaka zastřelí přímo na půdě nambutské ambasády a ještě se u toho nechá zachytit kamerou.

Po řádné kritice ze strany M se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Stopa ho dovede až k člověku, který si říká Le Chiffre (cifra) a je znám jako bankéř teroristů. Velké sumy, které se mu tak dostanou do rukou znásobuje obchody na burze (většinou se však postará o potřebné stoupání či klesání akcií nějakou šikovnou sabotáží). A právě Bond mu jednu takovou překazí. Dokážu pochopit, že to nepotěší přijít o peníze, které patří teroristům. Le Chiffre má jedinou možnost, vyhrát peníze zpět na pokerovém turnaji s vysokými sázkami v Casinu Royale v Černé Hoře.

Nečeká však, že britská vláda uvolní z pokladny 15 milionů, aby s nimi nechala hrát hráče a riskovala tak, že se stane sponzorem terorizmu. Jenže jak už to tak bývá, přesně to se stane. A oním hráčem nemůže být nikdo jiný, než agent Jejího veličenstva James Bond. Dohled nad penězi má na starost účetní Vesper Lynd (Eva Green), která je, jak už to tak bývá, velice půvabná.

Nemá smysl prozrazovat, co bude dál. Kdo film viděl, to ví, a kdo ho ještě neviděl, by mi asi moc nepoděkoval....

Chtěla bych však říct něco málo k tolik propíranému výkonu Daniela Craiga. Bond v jeho podání je mnohem lidštější, podléhá emocím, občas jedná ukvapeně.... a právě to z něj dělá postavu, které jsem ochotná uvěřit. Promiňte mi to, ale pokud se chlapa někdo desetkrát do hodiny pokusí zabít a on je pořád upravený, usměvavý, elegantní a vtipný, tak na tom něco není v pořádku... Samozřejmě je to dáno i tím, že tady Bond teprve začíná být agentem nejvyšší úrovně a je svým způsobem nutné, aby nebyl dokonalý, mě by se ale takhle "nedokonalý" líbil stále, víc mu to věřím.

Film jako takový však musím zkritizovat o něco víc, možná jsem jen hloupá ženská, ale dějová linie mi připadla nesouvislá, našlo by se i pár hluchých míst a bohužel i několik vyloženě tvůrčích chyb (Jako že v jednom záběru jsou dveře auta otevřené a v dalším najednou už zavřené...).

Každopádně však tento film velice doporučuju, protože je to bondovka trochu v jiném kabátě a pokud Vám předchozí dvě tak trochu splývají v jednu (tak jako mně), věřte mi, že tahle Vám s nimi nesplyne. Přeji příjemný zážitek.|
Poslední změna : 28.11.2006 19:30, Vytvořen : 27.11.2006 21:20, Vydán : 27.11.2006, 11711x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích