Pravidelný občasník originálního humoru

Reklamační lhůty

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 4.7.2005

Nikdy mě nenapadlo nějak hluboce přemýšlet, jestli je měsíc na vyřízení reklamace moc nebo málo, než jsme museli reklamovat náš notebook..... (což je taky důvod mé delší nepřítomnosti..)


Člověk jde do obchodu, koupí si věc (pravděpodobně proto, že ji potřebuje k něčemu používat), zaplatí často nemalé peníze prodejci a potažmo i výrobci a na danou věc (v našem případě počítač) se v mnohém více či méně spolehne buď doma nebo v horším případě v práci.

Jenže ouha, po nějaké době ona věc přestane fungovat. No co, jednoduché řešení, vždyť je ještě v záruce a tak člověk v dobré víře nakluše na reklamační oddělení daného obchodu. Řekla jsem jednoduché řešení? No, jak se to vezme. Jednoduché, pokud máte pevné nervy.

Mnozí ještě překousnou, že se na ně paní na reklamacích dívá, jako by na člověka chtěla přímo skočit a začít ho škrtit jen proto, že si dovolil po ní něco chtít nebo vůbec být s něčím nespokojený na tom suprovním šmejdu, co si u nich koupil.

Další příjemností, která Vás čeká seberete-li odvahu něco reklamovat je měsíční reklamační lhůta. Jo, uznávám, že na opravu zboží potřebují nějaký čas, mohli by ale vzít k úvahu, že zrovna tenhle nefungující krám potřebujete ke své práci a některých případech celou akci trochu urychlit.

Pravdou je, že "ochotná" paní nám něco takového navrhovala, ale podle výrazu v obličeji nám bylo jasné, že si počkáme co nejdýl to bude možné už proto, že nás vůbec napadlo se na nějaké urychlení ptát. A tak jsme čekali a čekali....

Mimo to až ten Váš šmejd přijde zpátky (údajně opravený), musíte na to přijít nějakou telepatickou metodou, protože to telefonní číslo jste jim do příslušného formuláře diktovali úplně na ...... víte co myslím. A tak tam musíte sami neustále volat nebo se chodit osobně ptát, abyste vůbec poznali, že se něco pohnulo k úspěšnému konci.

A tak jsem teď jen zvědavá, za jak dlouho se mi ten počítač zase párkrát bezdůvodně vypne či restartuje a nebo se tentokrát pro změnu začne třeba přehřívat.....|
Poslední změna : 4.7.2005 17:15, Vytvořen : 4.7.2005 17:15, Vydán : 4.7.2005, 11154x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích