Pravidelný občasník originálního humoru

(We Were Never) Being Boring

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 4.11.2005

Poslal jsem matce (mojí matce) textovku: „Budete vecer doma? Stavil bych se.“ Zpátky mi přišlo: „Prijd, mame vodku i fernet.“ Když už to vědí i rodiče, nemá cenu to tajit před vámi :-).


Nakonec jsem dostal jenom fernet, vodku ne. A taky balíček staré pošty z roku 92. Doopravdické pošty, pokud někdo ještě víte, co to je... ne nějaké blbé mejly, ale papírové dopisy a pohledy, na které se dá sáhnout. Sedím u stolu s lahví Jägermeistera, popíjím a čtu si. K dokonalé nostalgii už mi scházejí jenom Pet Shop Boys, se kterými mám tuhle dobu spojenou. A Pet Shop Boys mám, tak proč je k tomu nevzít... Tolik věcí, na které jsem zapomněl, tolik lidí, na které jsem zapomněl... a nikdy jsme se nenudili.

Ne že bych se dneska nudil, ale je to prostě jinak – třeba musím chodit na nákup. Tuhle jsem si to zpestřil tím, že jsem nakupoval jenom věci na Ž. Přinesl jsem domů žehlicí prkno, žrádlo pro andulky, žužu a žervé. Žužu nejím a žervé jsem musel vrátit, protože se píše s G. Za trest jsem se nechal ostříhat jako americký kosmonaut.

Vždycky jsem chtěl říct nebo napsat něco moudrého, co by vstoupilo do historie, lidi by si to rámovali a věšeli nad stůl v práci, tesali na náhrobky nebo aspoň posílali mejlem, ale napadlo mě jenom „C&A prodává normálně vypadající kalhoty, do kterých se vejdu.“

Všechno důležité už řekl někdo před vámi. Minulý týden jsme s dítětem koukali na Krotitele duchů. Klíčovou scénou celého filmu se ukázala chvíle, kdy Dana Barretová pohlcená Pánem brány říká krotiteli Peteru Venkmanovi: „Chci tě mít v sobě.“ Dítě se zarazilo, podívalo na mě a řeklo: „Jak jako v sobě?“ Dělal jsem, že tam nejsem. Koukám na Jägermeistera a říkám mu: „Chci tě mít v sobě.“ Můžu si to dovolit, dítě je daleko.

Probírám se starými pohledy a čtu ten s obrázkem americké vlajky a fotkou Nového Jorku. Začíná „Ahoj Jiříčku,“ a končí „moc se mi stýská, a to si člověk uvědomí, až když je pozdě“. Ne, není to tak, jak myslíte, ale na tom nesejde. Všechno důležité už řekl někdo před vámi. A vlastně ještě někdo jiný před ním. A ještě před ním...

Většinou se těším na komentáře pod článkem, ale dneska mi do toho kecat nebudete.

 
Poslední změna : 4.11.2005 09:57, Vytvořen : 4.11.2005 09:57, Vydán : 4.11.2005, 9623x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích