Pravidelný občasník originálního humoru

Singlem navždy: Pátek, pátého

Autor chlívek (Literární počiny) - vydáno 3.10.2005

Nad ránem. Zdál se mi zvláštní sen. Potkal jsem Michele. Donutila mne odstěhovat se s ní do Francie. Celou cestu jsme šli pěšky a Michele mě mlátila banánem namočeným v jogurtu. Pak se objevil Horst Fuchs, vytáhl hranatou pánev a řekl: "Té rybě se nemusí ohýbat ocas".


Vstal jsem a dal vyprat povlečení. Snad ten jogurt a banán pustí. Pak jsem si ošetřil rány na zádech a vyrazil do práce.

V práci. Trojka mi vynadala, že nesu jenom půlku heřmánkového chleba. Neměl jsem chuť mu vysvětlovat, že druhou půlku jsem nakrájel, přiložil k ranám na zádech a omotal obvazem. Dvojka mi vynadala, že jdu pozdě. Nevím, co chtěla Jednička, ale než stihla otevřít pusu, řekl jsem, že "koho chleba jíš, toho píseň zpívej" a zavřel se v kanceláři.

Volal chlápek z Andělské linky, že večer přijdou. Takže Mikuláš s čertem budou. Zavolal jsem to matce.

Odpoledne. Jednička, Dvojka a Trojka vtrhli ke mně do kanceláře, drží se kolem ramen a zpívají "dělání, dělání, všechny smutky zahání... upeč třeba chleba, postav třeba zeď".

Další hovor od chlápka z Andělské linky. Vůbec si nepamatoval, že jsme spolu mluvili dopoledne, asi toho má hodně.

Na besídce. Děti stojí v řadě, Mikuláš (učitelka Jana) dává každému balíček mlsků a pusu na čelo. Chtěl jsem se infiltrovat mezi děti z oddělení Sluníček (ty jsou největší), ale nemůžu se pořádně ohnout. Trochu mě iritovalo, že čert (35 let, typ David Beckham) hladí anděla (30 let, typ Cameron Diaz) po zadku a anděl (30 let, typ Cameron Diaz) drží čerta (35 let, typ David Beckham) za ocas.

Zeptal jsem se Mikuláše, co anděl na čertovi vidí. Mikuláš na mě mrknul a řekl, že když do pekla, tak na pořádným čertovi.

Večer doma. Telefon z Andělské linky, že za patnáct minut jsou u nás. Telefon od matky, že za deset minut jsou u nás. Další telefon z Andělské linky, že za pět minut jsou u nás.

Seběhlo se to hrozně rychle. První Andělská linka poslala dva anděly (25 let, typ Angelina Jolie). Než jsem se vzpamatoval, byl jsem jenom v trenkách, jeden anděl mi okusoval chleba ze zad, druhej se tvářil vyzývavě, strhával mi obvazy a říkal to o tom peklu a pořádným čertovi (netušil jsem, že je to tak rozšířené rčení). Pak se otevřely dveře a v nich stála moje matka s mým otcem (budu jim muset vzít klíče) a za nimi vyslanci druhé Andělské linky: Mikuláš a čert (duté hlavy od hasičů) a anděl (Dana, 30 let, typ Cameron Diaz).

Chtěl jsem to zachránit tím, že jsem řekl "jsme všichni? můžeme začít?"; následně dítě vyšlo z pokojíčku, začalo zpívat "všichni lidé bratry jsou".

Jedna dutá hlava obdivně řekla "dobrý, Česneku". Dana naštvaně řekla, že teď chápe, proč jsem se jí neozval. Matka naštvaně řekla, že v takhle asociálním prostředí dítě být nemůže a že půjde spát k nim. Otec odvážně řekl, že jemu by to prostředí nevadilo, ale řekl to hodně potichu. Andělé neřekli nic, žvejkali chleba.

Pozdě večer. Zvonek. Na chodbě je chlapík v kombinéze s nápisem Uhlí do domu a říká, že mi přivezl uhlí až do domu. Vedle něj stojí Valda (v pátém patře!) a nenávistně vrčí. Chtěl jsem se ohradit, že jsem si nic neobjednal, ale řekl jsem, že to půjdeme složit. Přišel čas pomsty.

 |
Poslední změna : 2.10.2005 16:16, Vytvořen : 2.10.2005 16:16, Vydán : 3.10.2005, 12162x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích