Pravidelný občasník originálního humoru

Zítra zahájí SkyNet útok na lidstvo

Pokud berete Terminator: The Sarah Connor Chronicles seriál jako bernou minci dění okolo SkyNetu, tak včera byl den kdy byl SkyNet implementován. A zítra, tedy 21. dubna, zahájí útok na lidstvo. Pokud ovšem berete vážně původní film The Terminator, tak k instalaci už došlo (4. září 1997) a k útoku na lidstvo také (29. září si uvědomil sám sebe). Jenže, jak je známo, řada cest časem znamená (a bude znamenat), že se minulost i budoucnost bude ještě mnohokrát měnit.

Každopádně, pokud máte v oblibě konce světa, tak zítra je ta správná příležitost k oslavě.

Facebook má problém s notifikacemi a chatem

Known Issues on Facebook reaguje na problémy s notifikacemi e-mailem oznámením o "práci na řešení". E-mailové notifikace se totiž poněkud svévolně pro řadu uživatelů aktivovaly i přes to, že je měli záměrně vypnuté. A Facebook chrlí upozornění nebývalým tempem. V rozměru Facebooku a počtu změn vyvolávajících notifikaci to znamená poměrně velkou nepříjemnost.

Email notifications: Some people are suddenly receiving email notifications for settings they had turned off, and the checkboxes are now checked. We are currently working on a solution to this problem.

Vedle notifikací se zvláštně chová i chat - vyskakuje chatové okno se zprávami, které jsou i několik týdnů staré. Po zavření okna se chvíli neděje nic aby se okno se zprávami později otevřelo znovu při zobrazení další stránky.

První problém teoreticky můžete vyřešit tak, že si znovu nastavíte notifikace, případně prostě vydržíte, než to Facebook opraví (realisticky to může být kdykoliv mezi teď a několika měsíci). Osobně doporučím používat pro Facebook samostatný e-mailový účet - ideální je GMail (má dostatek místa a filtry vám umožní "naprogramovat" si případné přeposlání podstatných notifikací na váš skutečný e-mail). Takovéto řešení má podstatnou výhodu i v tom, že Facebooku nemusíte sdělovat vaší skutečnou mailovou adresu.

The Independent a příběh poněkud nepatřičné adresy článku

Kate Middleton jelly bean expected to fetch £50 (všimněte si hlavně adresy článku) si získalo včera pozornost uživatelů na Twitteru, sociálních sítí a posléze i médií. Až takovou, že The Independent článek doplnil o "[A faked url for this story has been circulated widely. Please read an explanation and our apology here.]". 

Mírná panika The Independent je na místě. Přeci jenom, "utter-PR-fiction-but-people-love-this-shit-so-fuck-it-lets-just-print-it" v adrese jejich článku sice přesně vystihuje to, co si o obsahu článku nejspíš myslíte, ale slovníkem se do novin přeci jenom poněkud nehodí. Martin King, editor The Independent, ve vyjádření zmiňuje, že si někdo pohrál s adresou článku a v žádném případě nejde o akt nespokojeného redaktora, ale o "využití" technické vlastnosti publikačního systému.

Té vlastnosti, která z adres článků dělá dlouhá monstra kvůli SEO. A která umožňuje mít v adrese článku jakákoliv slova si zamanete. Martin King má pravdu, The Independent má publikační systém, kterému je jedno, co je v adrese článku uvedeno, jediné co potřebuje je číslo článku - stejný článek můžete získat třeba přes http://www.independent.co.uk/life-style/food-and-drink/seo-failure-2269573.html. A podobným způsobem funguje řada publikačních systémů. 

Věru zábavná taškařice.


( strana 1 z 1 ) ( celkem článků: 3)