Pravidelný občasník originálního humoru

Články autora CyberMage

R. I. P. Gamezone

Bylo tu není tůůů...

Soutěž v luštění opět zahájena

Již popáté se pořádá na stránkách Crypto-worldu soutěž v luštění šifer. První kolo bylo odstartováno v noci ze soboty na neděli. A již po pár hodinách se objevil člověk, který rozluštil všechny hádanky prvního kola. Takže to přecejen nemůže být až tak složité . Pravidla jsou jednoduchá, ceny rozhodně nejsou nezajímavé a úkoly jsou prozatím snadnými hříčkami. Mými favority jsou tyto dva úkoly: První a Druhý.
Nicméně se přiznám bez mučení, že komplet vyřešené to nemám. A jak jste na tom Vy?
Abyste neřekli, že jsem pes, tak přiložím malou nápovědu. Řešení prvního úkolu je zveřejněno zde.

*** updated ***

K úloze číslo 9 byla zveřejněna oficiální nápověda. Více zde.

Nový seznam Mail

NEFUNGUJE!

Hokej nejen o hokeji

Nemůžu si pomoct, ale v dnešním duelu Česká Republika - Rusko nejvíce zabodoval hráč v hledišti v českém dresu se jmenovkou Paroubek a číslem jedna. Takovémuto premiérovi fandím. Doufám, že bude v nejbližší době bodovat i na scéně politické. Jen tak dál :)

Když se nedostatek intelektu nazývá novinařinou

Legální = placené ? Kdo je počítačový pirát ? A co vlastně dělá ?

Českými e-maily se šíří úsměvný hoax

Vždycky jsem si myslel, že je alespoň část obyvatelstva soudná a zná pojem hoax. To, co jsem dnes nalezl ve své schránce předčilo mé očekávání.

Soutěž v luštění šifer již zná svého vítěze

Z důvěrných kruhů se podařilo vyzjistit, že první místa v soutěži luštění šifer na Crypto-worldu jsou již zabraná. Vítězem se stal Mgr. Michal Foríšek, který jako první vyřešil všech devatenáct úloh a dosáhl maximálního počtu 50-ti bodů. Jako celkového vítěze jej nyní čeká nejen láhev kvalitní skotské whisky, ale i účast na mezinárodním kryptologickém workshopu Mikulášská kryptobesídka (Minulý rok byl báječný, koho tato tématika zajímá, vřele doporučuji) .

Pokud máte zájem , prosím zůčastněte se a připojte se do komunity luštitelů na Crypto-worldu. Stále je šance být zařazen do slosování o láhev jednoho nejmenovaného moku. Stačí získat alespoň 15 bodů.

Vitezi souteže se velmi omlouvám za záměnu jména v původním článku.

Luštění šifer, dějství druhé

Jak jsem informoval již dříve, na Crypto-worldu je pořádána soutěž v luštění šifer. První kolo, které bylo označováno jako jednoduché již se stalo minulostí a nyní nastupuje kolo druhé, ve kterém jsou úlohy poněkud obtížnější, ale ne o tolik.

Podle dosavadních výsledků první kolo absolvovalo se ctí(= vše vyřešeno) téměř 30% přihlášených účastníků. Velmi pěkný výsledek.

Druhé kolo se honosí podtextem "Úlohy pro připravené". Rozhodně doporučuji tuto výzvu přijmout.

Rhybářská sezóna v plném proudu

kdopak nám to loví v rhybníce ?

Rhybaření po e-mailu v našich krajích

Aktuálně z vod sociálního inženýrství.

Luštění šifer

Včerejším dnem byla zahájena na crypto-worldu soutěž v lustění šifer. Oproti loňskému roku je rozšířen počet úkolů a celá soutěž je rozdělena na tři kola. První kolo není vůbec těžké a ceny jsou více než lákavé. Nemusíte rozluštit vše, k zařazení do slosování o ceny stačí opravdu málo. Pokud máte rádi logické hříčky a hlavolamy, pak vřele doporučuji. Více si přečtěte v infomacích.

Nation of Fear

Máme se cítit zde bezpečně ? Proč "rádoby seriózní" veřejnoprávní zpravodajství šíří mezi národem paniku ?

ADSL zas a znovu

Návrat do reality ...

Orkán přichází reloaded

No, tak déšť nám pomalu přichází. Tady u mne za oknem je docela příjemně, parno letního dne je na ústupu a toliko požadovaná vláha zemi se dostavuje. Mám vyloženě rád letní bouřky. Není nic lepšího.

Vyzbrojen dle rad Mistra tmy jsem nabil notebook a jdu pod košatý strom očekávat ten zázrak přírody. Můžete prosím někdo nahlásit do ohlasů, kde prší, jak prší, kam to jde a co budete dělat, když to přijde? (aby bylo ponaučení i pro další generace).

Prvocislo

Honba za odhalovanim prvocisel snad opravdu nikdy neskonci. Jednim druhem prvocisel jsou tzv.: Mersenova prvocisla (zde) . Dosud nejvyssi potvrzene prvocislo ma poradi 40. Na cislo dlouhe temer 6,5 milionu dekadickych cisel se muzete podivat zde. Je take ohlaseno, ze bylo jiz pravdepodobne nalezeno cislo 41. Dle Crypto-world novinek by dekadicka delka tohoto cisla mohla presahnout 10 milionu cifer. No nechame se prekvapit, ze ?

Novinky v oblasti kryptologie

Na domovske strance crypto-worldu (mesicnik venujici se teoreticke i prakticke bezpecnosti sifer a deni kolem) byla zavedena sekce novinky, kde se nachazi vyber nejzajimavejsich udalosti z tohoto oboru(i s patricnymi odkazy). Kazdemu, koho tato problematika byt okrajove zajima, vrele doporucuji. Odkaz zde : Crypto-world news

Je logo N@vy kradene ?

Pri cteni newsek u nas doma, jsem narazil na zajimavou vec. Originalni nova vizaz Vasi drahe televize se neobesla bez noveho loga. Ovsem jak to vypada ,tak logo neni tak docela originalem. Je na tom nase nejdrazsi videopujcovna tak spatne, ze musi porusovat zakony ?
Vice si muzete precist zde

strana 23 , veta 5

Navod :
1. Vezměte nejbližší knihu.
2. Otevřete ji na straně 23.
3. Najděte pátou větu.
4. Přepište tu větu do svého deníčku i s tímhle návodem
Veta :
Je to spise zdurazneni klicove ulohy, jakou ve vyvoji standardu UP hral prave Jacobson.
No nicmoc. Hezky den vsem.

Zmizeni

Jeden pohled mimo

Jsem fakt impotent !

Fakt?

No a tak to jde dále

Zdavím několik šílenců, co si sem našly cestu. Tento nic neříkající blogpost je pouze proto, abych neporušil interní likvidační pravidla a v době , po kterou zde pravděpodobně nebudu, nebyla jeskyně zrušena. Děkuji za pochopení. CyberMage

Zajímavé praktiky používané při migraci

Objednal někdy někdo službu vaším jménem bez vašeho vědomí ? Lze u nás provést, že firma si zajistí vyšší příjem tím, že si sama u sebe objedná službu vaším údaji?

Úsměv na tváři po celý den

Vám určitě dodá tahle nádherná potvora :) .

Hezký den všem :)

Jediná věc, která mě dnes dokázala rozesmát

Další z velmi podařených analýz IT světa je umístěna na neviditelném psu

Zajímavý link

věnovaný kryptologii (vědě o šifrách) a ostatních věcech s tímto oborem spojeným . http://kryptologie.uhk.cz

Kostěj-informuje-cz

U Kostěje visí VELMI zajímavé upozornění na publicistický pořad jedné naší komerční televize.

Všechna čest Kostěji, pokorně smekám klobouk.

Nudíte se ?

Pokud ano, pak si pořiďte medvídka mývala, jak radil strýc Pepin , nebo ADSL od CTc. Aneb miluju víkendové telefonáty na tech support.

Když všichni , tak já takýýý

Jelikož jsem pro každou špatnost , tak jsem se nechal inspirovat Trilian , Lobbem , Stenem, Kombajnem , galerií a vytvořil jsem south-portrét mé maličkosti CyberMage

Šachoví maniaci těšte se

NEW YORK - Ruského šachistu Garryho Kasparova čeká příští týden čtvrtý duel s počítačem. Bývalého mistra světa čeká tentokrát stroj pojmenovaný X3D Fritz, který vychází z počítače, s nímž se Kasparov už jednou utkal, ale současně využívá technologie softwarové firmy X3D Technologies, která se specializuje na virtuální realitu. píší o tom Zde

Žeby šachový gigant opět trpěl finanční nouzí a ztrátou prestiže ? To asi teď není podstatné. Podtatné je, že se opět chystá souboj vývojářského týmu s chytrým mozkem, tedy tradiční souboj umělé a lidské inteligence. Docela se těším na to, jak opět začnou různá média spekulovat o náhradě lidstva stroji a soubojí člově a stroj. Bude legrace, zvlášť když Garry prohraje :o) .

Děkujeme, odejděte

haloweeni, Satan Klausové. Proč, proč,proč? Nerozumím tomu .


( strana 1 z 2 ) Starší články >>> ( celkem článků: 40)