Pravidelný občasník originálního humoru

Nation of Fear

Autor chlívek (Bulvár) - vydáno 1.8.2004

Máme se cítit zde bezpečně ? Proč "rádoby seriózní" veřejnoprávní zpravodajství šíří mezi národem paniku ?


Osobně věřím státu, je jedno, kdo v něm vládne. Věřím slovům a činům lidí na pozadí, kteří se snaží přinést do našeho života řád. Bohužel současné zpravodajství se seč může snaží přinést chaos do našeho života.Bohužel krédem naší doby je skandál a pátrání po nich za každou cenu.
Vezmeme-li to postupně. Před třemi měsíci bylo kdesi na webu (popravte mě, jestli se mýlím) vyvěšeno cosi co slibovalo příměří Evropě jako celku. Od té doby jsme denně zaplavováni informacemi, kdo , co , jak , kde , proč a kde hrozí, jak nejveleváženější ze spokojených států prohlásil to a tamto o tomto či onom . Ale mě by zajímalo proč ?
Proč v českém národě je vyvolávána atmosféra strachu ? Proč se v každé druhé větě opakuje teror a jeho hrozba ?
Pak se stane ojedinělá akce, viz například dnes viz
Tiscali ,Lidovky, BBC
tak se média ve snaze najít senzaci pouští do naprosto neuvěřitelných teorií, viz dnešní mimořádné zprávy ve 13:30 na ČT1. Už se těším na večerní vydání, kde doufám podle předpokladů budou všechny deníky shánět svědectví kdejakého Franty a paní "X" a pána "Y", který v instituci "Z" myjí záchody a vysypávají popelníky na to či ono. Na závěr by mohla být anketa zda slečna "A", pán "B" si myslí "U" nebo "V".
Už vidím v barvách, jak se chudinky babičky v Horní Dolní bojí vystrčit nos ze dveří domu, jelikož by na ně mohl bafnout jeden z těch Kejďáků. Ale proboha proč ?
Mohl by mi někdo odpovědět, proč je náš národ systematicky připravován na něco co se možná vůbec nestane ? Proč se máme bát neviditelého biče ? Proč nám vůbec dávají důvod se něčeho bát ?
Já osobně nevím, netuším a nemám ponětí. A ani možná nechci vědět.
Možná by to chtělo, aby lidé ve sdělovacích prostředcích začali konečně přemýšlet a stali se odborníky v pravém slova smyslu.
Pokud zpřístupní výše uvedené zprávodajství na internetu, dejte mi vědět, píchnu sem linka :)


|
Poslední změna : 1.8.2004 14:24, Vytvořen : 1.8.2004 14:13, Vydán : 1.8.2004, 6678x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích