Pravidelný občasník originálního humoru

ADSL zas a znovu

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 12.7.2004

Návrat do reality ...


Byl jsem na dlouhé cestě. Byl jsem tam velmi dlouho. Než jsem odjížděl, tak jsem byl proti své vůli násilně agregován na linku s datovým limitem. No co, z mého pohledu téměř "podvodné" jednání našeho jediného největšího providera jsem za těch téměř půl roku překousl, s datovým limitem se smířil. Dokonce mi přestalo vadit, že reálně na ADSL lince mohu za daleko vyšší cenu přenést menší objem dat, než jsem mohl přenést na modemu. Přecejen ping 20 na některé servery je lepší než ping 350.

No a vrátil jsem se domů. Rád jsem si zapnul počítadlo, "že se teda kouknu na e-maily. " Jenže ouha. Vzdálený počítač neodpovídá. Tak si říkám, že chvilku počkám, než vezmu telefon a začnu zjišťova, co se děje. Tak jsem čekal ... ... .Po dvou hodinách, kdy připojení ještě nešlo jsem konečně sebral trpělivost a zavolal na linku důvěry providera. Máte-li rádi stále dokola opakovanou hudbu, tuto linku vřele doporučuji. Čtyřicet minut, které uplynuly od zavolání do prokousání se k operátorovi byly mooc a mooc dlouhé. Po čtyřiceti minutách čekání vám stroj milostivě řekne, že jsou všichni operátoři obsazení abyste zavolali později. To opravdu dokáže způsobit vzedmutí hladiny adrenalinu v těle. No a po druhém, třetím, čtvrtém nebo desátém zavolání budete konečně spojeni s operátorem. Opravdu těm lidem, co sedí v call-centru nezávidím. Ani zlobit se na ně člověk nemůže, protože oni jsou jen hromosvod a v podstatě mohou jen odpapouškovat jen to co ví. Operátor se slušně se omluvil, že mají výpadek a že už by to mělo být nahozené. A abych za půl hodiny se zkusil připojit znovu. Zkusil jsem a výsledek byl stejný. Linka se rozeběhla asi za dvě hodiny.

A proč to vlastně píši : Tento velmi nepřívětivý stav nastal od pátého do dneška po páté. Čili každý druhý den. Ale abych nekřivdil. Čtyři dny to chodí, čtyři dny ne. Docela by mne zajímalo, kdy konečně u providera zaměstnají odborníky, aby se občas ADSL rozeběhlo?

A pro ty, co stejně jako já visí na stejném drátě jako já, mám asi jediné doporučení : Pevné nervy. Ostatní nám prosím držte palce. Snad se připojení jednoho dne v dobré obrátí.
Poslední změna : 14.7.2004 00:22, Vytvořen : 12.7.2004 14:00, Vydán : 12.7.2004, 5859x

Komentáře pro ty z Facebooku

 


REKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích