Pravidelný občasník originálního humoru

V tajemné jeskyni, kam se denní svit nedostane, před rozzářenými "Okny, která znamenají svět," krčí se malá shrbená postavička , jenž se zove CyberMage. Na první pohled naprosto nevnímá svět okolo sebe, ale na ten druhý je vidno, že svět sice vnímá, avšak nikoliv pohledem obecným, nýbrž svým. CyberMaga nechávají naprosto chladným průpovídky, že ten chodí s tou nebo že ten vyhrál tohle, druhý tamto. CyberMaga zajímá, jak jsou ovlivněny informace, než se dostanou k nám, neboli kriticky hodnotí jak se necháváme ovlivňovat děním okolo nás. A o tomto je a bude obsah kyberjeskyně.

Nemáte-li strach, račte vstoupit .... , čekají vás pohledy odjinud

R. I. P. Gamezone

Bylo tu není tůůů...

Soutěž v luštění opět zahájena

Již popáté se pořádá na stránkách Crypto-worldu soutěž v luštění šifer. První kolo bylo odstartováno v noci ze soboty na neděli. A již po pár hodinách se objevil člověk, který rozluštil všechny hádanky prvního kola. Takže to přecejen nemůže být až tak složité . Pravidla jsou jednoduchá, ceny rozhodně nejsou nezajímavé a úkoly jsou prozatím snadnými hříčkami. Mými favority jsou tyto dva úkoly: První a Druhý.
Nicméně se přiznám bez mučení, že komplet vyřešené to nemám. A jak jste na tom Vy?
Abyste neřekli, že jsem pes, tak přiložím malou nápovědu. Řešení prvního úkolu je zveřejněno zde.

*** updated ***

K úloze číslo 9 byla zveřejněna oficiální nápověda. Více zde.

Nový seznam Mail

NEFUNGUJE!

Hokej nejen o hokeji

Nemůžu si pomoct, ale v dnešním duelu Česká Republika - Rusko nejvíce zabodoval hráč v hledišti v českém dresu se jmenovkou Paroubek a číslem jedna. Takovémuto premiérovi fandím. Doufám, že bude v nejbližší době bodovat i na scéně politické. Jen tak dál :)

Když se nedostatek intelektu nazývá novinařinou

Legální = placené ? Kdo je počítačový pirát ? A co vlastně dělá ?

Českými e-maily se šíří úsměvný hoax

Vždycky jsem si myslel, že je alespoň část obyvatelstva soudná a zná pojem hoax. To, co jsem dnes nalezl ve své schránce předčilo mé očekávání.

Soutěž v luštění šifer již zná svého vítěze

Z důvěrných kruhů se podařilo vyzjistit, že první místa v soutěži luštění šifer na Crypto-worldu jsou již zabraná. Vítězem se stal Mgr. Michal Foríšek, který jako první vyřešil všech devatenáct úloh a dosáhl maximálního počtu 50-ti bodů. Jako celkového vítěze jej nyní čeká nejen láhev kvalitní skotské whisky, ale i účast na mezinárodním kryptologickém workshopu Mikulášská kryptobesídka (Minulý rok byl báječný, koho tato tématika zajímá, vřele doporučuji) .

Pokud máte zájem , prosím zůčastněte se a připojte se do komunity luštitelů na Crypto-worldu. Stále je šance být zařazen do slosování o láhev jednoho nejmenovaného moku. Stačí získat alespoň 15 bodů.

Vitezi souteže se velmi omlouvám za záměnu jména v původním článku.

Luštění šifer, dějství druhé

Jak jsem informoval již dříve, na Crypto-worldu je pořádána soutěž v luštění šifer. První kolo, které bylo označováno jako jednoduché již se stalo minulostí a nyní nastupuje kolo druhé, ve kterém jsou úlohy poněkud obtížnější, ale ne o tolik.

Podle dosavadních výsledků první kolo absolvovalo se ctí(= vše vyřešeno) téměř 30% přihlášených účastníků. Velmi pěkný výsledek.

Druhé kolo se honosí podtextem "Úlohy pro připravené". Rozhodně doporučuji tuto výzvu přijmout.

Rhybářská sezóna v plném proudu

kdopak nám to loví v rhybníce ?

Rhybaření po e-mailu v našich krajích

Aktuálně z vod sociálního inženýrství.

Luštění šifer

Včerejším dnem byla zahájena na crypto-worldu soutěž v lustění šifer. Oproti loňskému roku je rozšířen počet úkolů a celá soutěž je rozdělena na tři kola. První kolo není vůbec těžké a ceny jsou více než lákavé. Nemusíte rozluštit vše, k zařazení do slosování o ceny stačí opravdu málo. Pokud máte rádi logické hříčky a hlavolamy, pak vřele doporučuji. Více si přečtěte v infomacích.

Nation of Fear

Máme se cítit zde bezpečně ? Proč "rádoby seriózní" veřejnoprávní zpravodajství šíří mezi národem paniku ?

ADSL zas a znovu

Návrat do reality ...

Orkán přichází reloaded

No, tak déšť nám pomalu přichází. Tady u mne za oknem je docela příjemně, parno letního dne je na ústupu a toliko požadovaná vláha zemi se dostavuje. Mám vyloženě rád letní bouřky. Není nic lepšího.

Vyzbrojen dle rad Mistra tmy jsem nabil notebook a jdu pod košatý strom očekávat ten zázrak přírody. Můžete prosím někdo nahlásit do ohlasů, kde prší, jak prší, kam to jde a co budete dělat, když to přijde? (aby bylo ponaučení i pro další generace).

Prvocislo

Honba za odhalovanim prvocisel snad opravdu nikdy neskonci. Jednim druhem prvocisel jsou tzv.: Mersenova prvocisla (zde) . Dosud nejvyssi potvrzene prvocislo ma poradi 40. Na cislo dlouhe temer 6,5 milionu dekadickych cisel se muzete podivat zde. Je take ohlaseno, ze bylo jiz pravdepodobne nalezeno cislo 41. Dle Crypto-world novinek by dekadicka delka tohoto cisla mohla presahnout 10 milionu cifer. No nechame se prekvapit, ze ?


( strana 1 z 3 ) Starší články >>> ( celkem článků: 39)