Pravidelný občasník originálního humoru

Strana demokratického tajemství

Autor chlívek (Bulvár) - vydáno 25.4.2006

Volební program, naše cíle a proč by nám měl volič dát hlas.


Jako jasný protiklad současné politické scény, která má za úkol soustředit moc a vládu úzké skupině vedení, bez ohledu na ostatní členy strany, nebo nedejbože voliče či občany, bylo logickým krokem vytvořit stranu, která bude skutečně demokratická a skutečně otevřená všem a kde všichni členové a občané si budou rovni a budou sdílet společné hodnoty.

Proto bylo jednoho dne v nejmenované restauraci vytvořeno jádro nového politického uskupení, které dostalo název Strana Demokratického Tajemství (SDT).

Základem naší filozofie je střežení tajemství. Toto tajemství je tak tajné, že ani nejužší kruh zasvěcených (tj. Mirun a David) jej neznáme, což je vhodné zejména z bezpečnostních důvodů, neboť i při dlouhotrvající a nemilosrdné tortuře jej nemůžeme vyzradit. A dokud tajemství nebude vyzrazeno, bude naše strana prosperovat a vzkvétat.

V duchu našeho poselství se odrážejí i ostatní věci, takže pro udržení tajemství je nutné zveřejňovat co nejméně informací, neboť si nikdo z nepřátel nemůže postupně skládat mozaiku a stranu tak ohrozit, nebo nabízet námi vymyšlené pozitivní změny a vydávat je za své.

Proto jistě milí voliči chápete, že náš volební program je tajemstvím. Je opět tak tajný, že ani my, (byli bychom rádi, kdybyste nás kvůli esoterickému nádechu oslovovali „mistře“) mistři jej raději ani neznáme. Každopádně, hodláme jej na rozdíl od ostatních stran plně a důsledně plnit dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, což, pokud budeme zvoleni, můžete v průběhu volebního období zhodnotit sami.

Hodláme vyřešit ta nejbolestivější místa naší vlasti. Která přesně, je tajemstvím. Samozřejmě, je i tajemstvím způsob, jakým to hodláme učinit a je tajemstvím, jak dlouho nám to bude trvat.

Ale to samozřejmě není všechno! Dnešní doba je složitá a těžká, mnoho lidí již na politiku rezignovalo, protože získali pocit, že politikům na ničem, krom vlastního prospěchu nezáleží. My jsme jiní. Máme jiné cíle, jiné priority. Jaké, je pochopitelně tajemstvím.

Je tajemstvím, co hodláme udělat pro rodiny s dětmi, pro pracující lidi, pro důchodce. Rovněž je tajemstvím naše zahraniční politika. Je tajemstvím jak a jakou formou budeme podporovat soukromé podnikání a zda ho vůbec budeme podporovat. A v neposlední řadě je i tajemstvím plánovaná změna ústavy, která bude ku prospěchu nám všem a tudíž i našemu velkému tajemství.

Je tajemstvím, kolik členů má naše strana, kde sídlí, kdo s kým kamarádí, výše příspěvků.

Jediné, co není tajemstvím jsou naše dvě jména a naše číslo účtu, které vám sdělíme na požádání z fiktivní a neexistující e-mailové adresy, kde můžete naší stranu podpořit. (Bohužel, vzhledem k našemu tajemství se nemůžeme zúčastnit klasických voleb, neboť nás bojácná byrokracie kvůli neuvedení počtu členů a sídla ani neuznala jako legitimní stranu).

Možná někteří z Vás namítají, co je to za divnou stranu, která je tak obestřená tajemstvím?

A vadí to? Jaký je pro Vás reálný rozdíl mezi naším tajným programem a volebním programem, který není tajný, ale který žádná strana stejně neplní, protože místo toho dělá věci, o kterých nemluví? Jaký je rozdíl mezi členy strany, kteří si navzájem přihrávají kšefty, myjí si ruce a pak tvrdí, že se neznají a mezi našimi členy, kteří již od počátku hrají fér a jsou tajní? Jaký je pro Vás rozdíl mezi tím, když někdo na pozadí hraje hru, kterou prezentuje jako zájem Vás všech a přitom je stejně tajná a neprůhledná jako ta naše? Kdo z Vás zná tajemství Grosse? Topolánka? Paroubka? Grebeníčka? Ratha? A dalších?

Dejte nám svůj hlas. Dejte nám svůj hlas, protože ať ho dáte komukoliv jinému, ve výsledku budete vědět úplně stejně hovno, co se okolo Vás děje, o co komu jde a kam jdou Vaše peníze.

Rozdíl je v tom, že my si na nic nehrajeme. My pro Vás máme tajemství. Můžete jeho neznalost sdílet s námi.

Čas změny – to je SDT – Strana Demokratického Tajemství. Dejte nám svůj (finanční) hlas!

Příloha: fotografie z nočního volebního mítinku SDT (zleva Mirun, David, a ostatní členové)|
Poslední změna : 24.4.2006 17:31, Vytvořen : 24.4.2006 16:49, Vydán : 25.4.2006, 14002x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích