Pravidelný občasník originálního humoru

Bush a jeho sexuální skandál s Katrinou

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 3.3.2006

Koukám na zpravodajství málo, zato mám zvláštní štěstí, že vždycky když na něj narazím, je tam nějaká perla


Tak kupříkladu včerejší „nejnovější skandál prezidenta Bushe“. U amerických prezidentů si vždycky pod pojmem skandál vybavím nějakou felační příhodu, což by mi k Bushovi tak nějak moc nesedělo..., proto ani nejsem překvapen, že se to týká něčeho úplně jiného.

Je normální, že se mnou někdo manipuluje. Děje se to pořád. Kdykoliv se setkají dva lidé, vždy se navzájem manipulují. Média to dělají ve velkém a z celým stádem naráz. Nic proti manipulaci nemám, je to prima hra, ovšem nemám rád, když mě protistrana uráží tím, že používá techniku hlodavce po lobotomii.

Bushovi se dává za vinu, že byl informován o tom, že hrozí nebezpečí protržení hrází a nic proti tomu neudělal. Důkazem je videonahrávka, na které ho „konzultant“ informuje o tom, že hrozí vážné nebezpečí. Což se nakonec stalo. Bushova administrativa pak (lživě) uvedla, že o nebezpečí nevěděla. Z toho jednoznačně vyplývá, že Bush to věděl a nezasáhl. Takže za to teď může a jeho oblíbenost u stáda zřetelně klesla.

Politika je byznys. V podstatě průmysl sám o sobě. Žádný prezident nemá jednoho poradce (možná Klaus a jeho všemurozumící arogantní psík Jaklík jsou výjimka, nevím). Dělat poradce či specialistu pro prezidenta je práce jako každá jiná a jde v ní zejména jako všude především o peníze. A peníze máte za to, že podáváte výsledky. Pokud je poradců více, nemohou podávat stejné návrhy a řešení, protože by se jeden z nich stal zbytečným.

Předpovídat, co se stane v případě hurikánu a věcí s tím spojených je velice obtížné, ne-li nemožné a leckterá kartářka by se trefila se štěstím lépe, než odborník. Mám-li k dispozici týmy, které se touto věcí zabývají, je nasnadě, že dospějí k rozdílným výsledkům. Stejně, jako existuje nepřeberná škála modelů globálního oteplování, existuje i mnoho modelů toho, co udělá hurikán, notabene s vodou. A to i přesto, že kapacity které se tím zabývají používají sofistikované metody a nejsou to žádní pitomci.

Kdo si vzpomíná na slavnou havárii jaderného reaktoru na Three Mile Islandu asi ví, co tím chci říct. Tehdy taky pracovali na „předpovědi“ chování dvě skupiny fyziků. Jedni dospěli k výpočtu, že reaktor nevybuchne, druzí dospěli k výpočtu, že vybuchne za necelou hodinu.

Co tehdy udělal americký prezident? Věc naprosto obdivuhodnou. Administrativa oznámila, že reálné nebezpečí nehrozí a prezident jel do elektrárny na návštěvu(!), aby dokázal, že to myslí vážně. A přitom měl k dispozici oba výpočty. Je faktem, že ho zase co nejrychleji lifrovali zpátky, ale i tak...

Když jste prezident, jste vůdce stáda. Vůdce nemůže nekonečně dlouho přemítat, co asi tak je a není více či méně pravda, zda věci jsou či nejsou černobílé, co je dobré a co zlé. Na to jsou filozofové (ti ovšem o ničem nerozhodují a mají na to čas). Vůdce se musí včas rozhodnout a musí určit směr. I když se rozhodne špatně, je to pořád lepší, než když bude nerozhodný. Přešlapávající entita, která při každém jídle přemýšlí, zda je zdravější celozrnný chléb nebo biftek nikdy nedokáže vést ostatní. Neumí si vybrat a neumí nasadit krk.

Věřím tomu (ač nemám samozřejmě žádné důkazy) že existuje i mnoho jiných podkladů (řekněme jiná videonahrávka s jiným konzultantem, který naopak tvrdí, že hráze vydrží) ze kterých při svém rozhodování vycházel. A určitě mu nešlo o to, způsobit schválně nějaké neštěstí.

A kdyby se rozhodl opačně, přesvědčen o tom, že je třeba provést protiopatření (a hráze nepadaly), dneska by běžela v televizi reportáž z druhé strany, kde by bylo tvrzeno, že Bush byl upozorňován na to, že se nic nestane a on přesto podnikl mamutí opatření která stála hromadu peněz daňových poplatníků, nehledě na to, že při evakuaci tak obrovského území by možná zemřelo více lidí, než se tomu stalo nyní.

Inu, vést stádo má svoje úskalí, o hlavu vám jde ať tak, či tak...|
Poslední změna : 3.3.2006 08:50, Vytvořen : 3.3.2006 08:48, Vydán : 3.3.2006, 10118x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích