Pravidelný občasník originálního humoru

Únor bílý – píchnu si do žíly

Autor chlívek (Pel mel) - vydáno 2.3.2006

Na to že touhle dobou padá sníh jsem si už zvykl, ale že je ho letos tolik už mě trošku nudí.


Rozdíl mezi bydlením v horách a v nížině nespočívá jen v nadmořské výšce, ale třeba v tom, že to, co my v zimě musíme shazovat ze střech, to si o několik měsíců později musejí lidé v níže položených krajích vynášet v kbelíkách ze sklepa.

Možná by se domy měly stavět v údolí opačně, než na horách. Nebo by se mohly na horách stavět bez střech a v údolí bez sklepů.

Divím se, že taková jednoduchá věc ještě nikoho nenapadla.

Vůbec mám poslední dobou hromadu skvělých nápadů. Tak třeba jsem objevil výborný a jednoduchý způsob, jak si přivydělat nějaké peníze.

Napadlo mě to při pozorování chování lidí na přechodu pro chodce. Konkrétně když přes silnici přecházejí ti slepí. Slepí nevnímají světlo zeleného panáčka, ale čekají, až semafor začne rychle „klepat“ a pak podle směru zvuku postupují na druhou stranu. Kdybych měl velikonoční řehtačku, stoupl si před slepého a začal s ní točit... mohl by si myslet, že má volno. Pomaličku bych ustupoval v jiném úhlu ze silnice, pořád klepal, až bych ho dovedl do parku, tam ho za křovím bacil, sebral mu peněženku a... stal bych se fantomem. Byl bych bohatý a slavný. Jen bych musel měnit po každém činu řehtačku, aby mě slepec při konfrontaci nemohl identifikovat.

Únor je blbej měsíc. Má jen 28 dní, takže mě letos zaskočil zaprvé tím, že do 30ti dnů je na rozdíl od ostatních částí roku ne „do měsíce“ ale skutečně do 30ti dnů. Za druhé že možnost rezervace jízdenky za poloviční cenu do 30dní před odjezdem končí daleko dříve, než jsem napočítal. A pak taky, že mě moje obvyklé sliby „bude to do konce měsíce“ zastihly daleko nepřipravenějšího, než když lžu obvykle.

Proto jsem rád, že už je březen a všechno poběží tak, jak jsem zvyklý. Navíc mám v březnu svátek. Svátek není dobrej jen kvůli tomu, že vás příbuzní a známí zásobují spoustou užitečných dárků, takže pak chodíte častěji na vzduch s odpadkovým košem – svátek je dobrý zejména proto, že mohu zcela veřejně "boskať" gratulující děvčata. Jen musím zjistit, jestli je někde specifikováno, že se to vztahuje jen na rty. Pokud ne a lze líbat i jakákoliv jiná místa (tzv. "dle vlastního výběru"), získaly by nudné gratulace najednou docela jiný rozměr. Navíc bych zauvažoval i nad tím, zda se nenechám pokřtít, neboť bych tím získal další jméno a další svátek. No a kdybych se nechal pokřtít 365x (pokaždé u jiné církve)... hmmmm...

A na narozeniny bych mohl dvakrát :)

No, koukám, nějak jsem se nebezpečně rozhicoval, půjdu se rychle zchladit házením sněhu, ať máte co za měsíc vylejvat...
|
Poslední změna : 2.3.2006 16:28, Vytvořen : 2.3.2006 16:24, Vydán : 2.3.2006, 10822x

Komentáře pro ty z Facebooku

Aktuální články autoraREKLAMA

Články e-mailem

Stačí zadat e-mail

a Feedio se už o vše postará

POOH.CZ na sociálních sítích